Velmi těsné vítězství zaznamenali házenkáři Loun, Lokomotiva dokázala porazit v dramatickém duelu první ligy Litovel 33:32.

Za Lokomotivu tentokrát mohli nastoupit Jiří Brecko a Klimt, neboť extraligové Lovosice hrály jiný den. Ale také soupeř z Litovle si přivezl dva extraligové borce – Konšela a Barabáše, na posily tak bylo vyrovnáno.

Na palubovce k radosti lounských fandů ale nakonec braly všechny body Louny.

„Utkání začalo tak, jak je v Lounech typické. Útoky převyšovaly obrany a hrálo se nahoru dolů se spoustou branek. Oba týmy se střídaly o jednobrankové vedení. Trochu více se podařilo domácím odskočit v 18. minutě, kdy díky několika přesným dohrávkám na Brecka vedli 14:10 a hosté si brali time-out," popsali na svém webu lounští házenkáři začátek duelu.

Náskok si udržovali lounští házenkáři až do zakončení první půle a do šaten se šlo za stavu 20:17.

Hosté za pár minut srovnali

„Do druhé půle vstoupili lépe hosté, kteří využili toho, že Lounští zůstali nejspíš ještě v šatně. Ve 40. minutě již bylo vyrovnáno a mohlo se začít od začátku. Pokračovalo se hodně nervozně. Začaly přibývat technické chyby a rovněž nevybíravé zákroky na obou stranách. Žádný z týmů neodskočil na vyšší brankový rozdíl. V poslední minutě přece jen domácí získali náskok dvou branek. K tomu měli k dispozici míč a přesilovku. Hartman ovšem zbytečnou technickou chybou dal hostům ještě šanci. Červenou kartu dostal Klimt a hosté snížili na rozdíl jediné branky. Po time – outu nakonec Louny dovedly zápas do vítězného konce 33:32 a připsaly si důležité dva body do tabulky," pokračovali v hodnocení hráči Lokomotivy.

Střelecky se tentokrát dařilo extraligovému Breckovi, který zatížil konto Litovle jedenácti brankami. Z hosty se třináctkrát trefil Šmíd.

Louny – Litovel 33:32 (20:17)

Další duel sehraje Lokomotiva na palubovce soupeře, zajíždí o tomto víkendu do Zlína. Ten prozatím v této sezoně první ligy neztratil.

Doma se pak Louny představí v sobotu 1. prosince, ve 13 hodin budou hostit Náchod.