Slavnostní setkání bývalých hráčů, funkcionářů a přátel házené u příležitosti 50 let vzniku oddílu házené Tělovýchovné jednoty Lokomotiva Louny se koná v sobotu 27. června v Městské sportovní hale v Lounech.

Program začíná již ve 13 hodin slavnostním zahájením a přátelskými utkáními žákovských družstev Loun a Lovosic. Soupeř nebyl vybrán náhodou. Historické první utkání v házené v roce 1959 sehráli muži Lokomotivy s tehdejší Jiskrou Lovosice. Jen připomínáme, že starší žáci Lokomotivy se na nedávném finálovém turnaji v žákovské lize v Karviné umístili na 4.místě v České republice. Získali pro Louny nejlepší umístění od minižáků až po muže v padesátileté historii házené.

Během slavnostního odpoledne budou zástupci oddílu házené přijati vedením města na lounské radnici. Poté se zúčastní pietní vzpomínky na zesnulé kamarády - házenkáře na hlavním hřbitově v Lounech.

Na 16. hodinu je připraveno utkání „světoběžníků“, bývalých lounských hráčů, kteří oblékají házenkářské dresy cizích mužstev nebo již skončili se závodní kariérou, proti současnému mužstvu mužů Lokomotivy. V 18 hodin proběhne komentovaná projekce fotografií a dokumentů, které byly k 50. výročí házené shromážděny. Na večer je připraveno setkání bývalých i současných hráčů a funkcionářů s příznivci lounské házené a přáteli v restauraci Městské sportovní haly.

Přípravný výbor oslav 50.výročí házené v Lounech, funkcionáři i hráči oddílu házené Tělovýchovné jednoty Lokomotiva Louny zvou srdečně všechny přátele házené.

Ladislav Bába