Závěrečné kolo krajského přeboru už nemohlo nic změnit na solidním 2. místě hokejistů lounského Slovanu, stejně jako na umístění Draků na opačném konci tabulky. Hosté přijeli s nově budovaným týmem, od kterého očekávají lepší výsledky v sezóně příští. Takže motivaci určitě měli.

Ovšem domácí neponechali nic náhodě a od úvodního vhazování byli díky rychlosti a důslednosti v osobních soubojích u všeho dříve. Draci bránili pásmo jak jen mohli, ovšem jejich zákroky se rozhodčímu Barnovi vůbec nelíbily, a postupně posílal hříšníky na trestnou lavici. Ovšem přesilovky domácím vůbec nevycházely. Úspěšná byla až ta třetí, kdy se konečně střelecky probudil Vojtěchovský a to ještě netušil, že tím odstartoval svůj premiérový hattrick.

Ovšem po necelé půlminutě hosté srovnali, když potrestali hrubku obránce Vacka. Ve 13.minutě byli diváci svědky dalšího premiérového zásahu do černého. V poloze ležícího střelce upravil na 2:1 další junior – obránce Princ.

Přišlo i střelecké probuzení zkušenější první lajny. Nejdříve v přesilovce zvýšil na 3:1 Štěpán, aby pak skóre třetiny uzavřel Gebelt střelou z nulového úhlu.

V úvodu druhé části Draci gólově potrestali Princovo zbytečné vyloučení. Ve 25. ale opět úřadoval první útok, který v době kdy už naskakoval na led vyloučený Slačík, po pěkné kombinaci zvýšil na 5:2 . O minutu později ale opět skórovali hosté po chybě obrany, která nechala Kouskovi dost času na vydařený kousek nad Charvátovu lapačku.

Ten dostal příležitost vyniknout při vyloučení Prince. Ovšem pak přišla hrubka na útočné modré a Kousek si z brejku Charváta vychutnal podruhé. Naštěstí před druhou sirénou vrátil domácím dvoubrankový náskok v přesilovce Petrlík.

V úvodu třetí části si šel odpočinout na trestnou Svoboda. Ovšem to bylo pro domácí úspěšné díky vydařenému brejku Vojtěchovského. Ten pak vyhnal z branky hostujícího brankáře ve 46. střelou, na kterou Kobrč vůbec nereagoval. Náhradník držel čisté konto až do 53., kdy nestačil na druhý Princův gólový úspěch po ukázkově přihrávce zkušeného Štěpána.

Pak už bylo otázkou, zda dojde na desátou branku, a kdo přispěje do týmové pokladničky. Dlouho to vypadalo na to, že chlapci chtějí šetřit, ovšem minutu před závěrem „zchudnul“ mladý Krebs.

Slovan Louny – Draci Bílina 10 : 4 ( 4:1, 2:3, 4:0 )

Branky: 11., 43. a 46. Vojtěchovský, 13. a 53. Princ, 16.Štěpán, 20. a 25. Gebelt, 39.Petrlík, 59.Krebs

Louny: Charvát (Turza) –Petrlík, Gebelt, Štěpán, Červíček, Městka, Vojtěchovský, Csonka, Krebs, Hloucha, Princ, Vacek, Sak, Svoboda, Bečka

Ladislav Suchý