Dlouho museli lounští hokejbalisté čekat na další vítězství ve 2. národní hokejbalové lize. Před sezonou favorit na postup do druhé nejvyšší soutěže se teď bojí spíše o účast v play off, výhrou nad Jirkovem snížil odstup na šestou pozici.

Druhého listopadu vyhrály před víkendem naposledy Louny ve třetí nejvyšší hokejbalové soutěži. Tehdy předčily DDM Ústí nad Labem 6:5. Od té doby se jen trápily a strádaly.

Pro jednoho z největších favoritů na postup to bylo jedno z nejhorších období v celé historii. Bez oslav vítězství museli hráči vydržet čtyři měsíce. Před víkendovým zápasem s Jirkovem ale snad přišel obrat. „S klukama jsme se sešli a řekli si, že takhle to už nejde. A snad to pomohlo, body proti Jirkovu nás snad nakopnou,“ doufá kapitán Loun Jan Ditrich.

V první třetině se v Lounech hrál hodně nervozní hokejbal. Na obou stranách bylo hodně vyloučených, branka ale nepadla.

Druhá část hry už přinesla pro diváky dva úspěchy, po jednom na každé straně. Jako první šly do vedení domácí Louny, když napřáhl od modré Svatopolský a Gál před bránou usměrnil dráhu míčku za záda hostujícího brankáře. Jirkov ale záhy vyrovnal a na začátku třetího dějství šel dokonce do vedení. Naštěstí Louny také hned odpověděly. Při přesilovce se trefil Budiš.

Potřetí udeřily Louny nedlouho poté. Z velkého úhlu vystřelil Stádník a Petr Lenkvík uklidil míček do jirkovské svatyně.

Zhruba v polovině třetí třetiny ale opět přišel už tradiční lounský zkrat. Nedisciplinovanost je v celé letošní sezoně průvodním znakem týmu a když šlo o všechno, neodpustili si dva lounští hráči řeči a zaslouženě putovali předčasně pod sprchu.

Paradoxně tato vyloučení Lounské ještě více semkla, a když přežili pětiminutové oslabení, udeřili naposledy, do prázdné brány. Tečku udělal Martin Szakal.

„Byli jsme hodně nervozní, ale zabojovali jsme a řekli si, že to musíme vydřít. A vyšlo to,“ jásal po utkání Ditrich.

Louny jsou i přes výhru zatím na posledním devátém místě. Na zkorigování mají ale ještě relativně dost času. Play off, do kterého postupuje šest nejlepších, začíná až za dva měsíce. Na šestý Jirkov ztrácí šest bodů.

Louny – Jirkov 4:2 (0:0, 1:1, 3:1)

Góly Loun: Gál, Budiš, P. Lenkvík, Szakal

Sestava: Heller – Szakal, Svoboda, Hořák, Walter, Budiš – P. Lenkvík, Szabo, Gál, Stádník, Dlouhý, Šimek, Svatopolský, Janeček, Baňka