Jako kometa zazářila letos v bazénech po celé Evropě patnáctiletá žatecká plavkyně Lucie Svěcená. Obrovský talent českého plavání zcela ovládl republikové šampionáty, přivezla pět zlatých z dospělých mistrovství a dvanáct zlatých z juniorských. Nové české dorostenecké i dospělé rekordy znamenaly deváté a šestnácté místo na ME dospělých, byla také členkou stříbrné štafety.

Vraťme se o pár dní zpět, na mistrovství republiky v krátkém bazénu v Plzni. Čtrnáct startů, čtrnáct medailí, jedenáct zlatých a čtyři z toho dospělé. Republikový šampionát snů, zdá se.
Nečekala jsem tolik úspěchů. Byla jsem překvapená, ale šťastná. Myslela jsem, že se budu cítit po náročné Evropě hůře, byla jsem unavená, ale výsledky nakonec výborné. Maximální spokojenost.

Spokojenost je asi obrovská s celou sezonou. Kromě domácího šampionátu se vám výborně dařilo i na evropském šampionátu dospělých, v patnácti letech máte stříbrnou medaili ze štafety.
Určitě, obrovská spokojenost s letošní sezonou. Skvělá byla. Jen aby to šlo takhle i dál, aby všechno štěstí vydrželo.

Jaké jsou plány a sny Lucie Svěcené pro nejbližší sezonu, tedy rok 2013?
Rozhodně si přeji, aby vše šlo na jedničku, jako letos. Určitě bych moc ráda přivezla nějakou medaili z evropského šampionátu juniorů, pokud se zadaří. Také bych se ráda podívala na mistrovství světa dospělých na dlouhém bazénu, limit už mám splněný, ale snad se mi ho povede ještě vylepšit.

V příštích dnech vás čeká odpočinek. Jak vypadá „odpočinek" špičkových plavců?
Máte pravdu, přes svátky budu více odpočívat. Ale i tak půjdu do bazénu alespoň třikrát týdně, podívat se, protáhnout. Aby se neřeklo (směje se). V lednu pak zase začínáme naplno. Musím se snažit, aby příští sezona byla opět tak úspěšná, jako letos.

Děkuji za rozhovor.

Lucie Svěcená v roce 2012
Patnáctiletý supertalent českého plavání při své premiéře na ME dospělých hned dovezl do Žatce medaili. Stříbro vybojovala ve štafetě 4 x 50 m polohový závod, navíc skončila mladičká plavkyně mezi evropskou špičkou na 9. místě na 100 m motýlek, 16. na 50 m motýlek a 22. na 100 m znak. Na ME juniorů vybojovala 4. místo na 100 m motýl, 6. na 50 m motýl a 13. na 200 m znak. Na MČR dospělých získala pět titulů, jednou byla stříbrná a dvakrát bronzová. Přidala ještě čtvrté a šesté místo. Ovládla republikové šampionáty dorostu, kde byla dvanáctkrát zlatá a jednou stříbrná. Vylepšila letos několik českých dorosteneckých, ale i dospělých rekordů.