Lucie Záleská se před pár dny stala vůbec prvním sportovcem, který dokázal třikrát vyhrát oblíbenou anketu Nejúspěšnější sportovec okresu Louny. Kralovala v letech 2011 a 2012, potřetí zvítězila za rok 2013. Pro Deník se sportovní panovnice a světová špička na cyklistické dráze rozpovídala o radosti z ocenění, o tréninku na novou sezonu i o loňském vážném zranění a návratu na dráhu.

Nejlepším sportovcem okresu Louny jste se stala potřetí za sebou. Co toto ocenění pro vás znamená?
Je to super. Znamená pro mě strašně moc, hodně příjemný pocit, nečekala jsem, že vyhraji. Po loňském roce to pro mě byla taková třešnička na dortu, několik měsíců jsem kvůli vážnému zranění nic nedělala, tohle mě ale hodně nabíjí, hodně zvedá nahoru. Jsem moc ráda, že i čtenáři a sportovní odborníci si na mě vzpomněli a ocenili mě. Ráda bych všem poděkovala za podporu.

Víte, že jste prvním sportovcem v historii ankety, kterému se podařilo vyhrát třikrát? Motokárový závodník Adam Janouš, karatista Jan Tuček a triatlonista Jan Wainer vyhráli dvakrát, jen vy ale triumfujete potřetí.
Wau. Je to krásné. Moc si toho cením a těší mě to. Dává mi to sílu na návrat.

InfoblokVy jste loni vyhrála tři bronzové medaile na dráhařském evropském šampionátu do třiadvaceti let, desátá jste byla na mistrovství světa v kategorii elite. Pak ale přišel v srpnu nešťastný pád a velmi vážné zranění, po kterém jste uvažovala i o konci kariéry. Teď už jste ale zpět, už je vše v pořádku?
Ano, byla jsem hodně pomlácená a nevěděla, co bude dál. Ale pomalu se vracím, začínám trénovat. Povolení od lékařů už mám, tak uvidíme, snad to půjde.

Těsně před vyhlášením jste se vrátila z prvního letošního soustředění na Mallorce, kde jste najížděla první kilometry. Jaká je spokojenost s tímto prvním testem, jak se vám jezdilo? Přece jen přestávka byla dlouhá.
Spokojenost velká. Denně jsem zvládala objet sto a více kilometrů. Mám radost, že jsem klukům stačila a že mi to šlo.

Po pětiměsíční přestávce to byla asi velká zátěž?
To ano, jsem ráda, že jsem stíhala. Mám z toho radost.

Na soustředění se vám stala další velká nepříjemnost, vaši tréninkovou skupinu srazilo auto. Už je vše v pořádku?
Ke střetu došlo hned druhý den. Naštěstí jsme byli jen hodně pomlácení, hodně modřin. Rentgeny potvrdily, že kosti jsou v pořádku, naštěstí se nic nehnulo. Měla jsem z toho po předchozím zranění obavu. Bohužel ale nehodu odneslo kolo, které bylo totálně zničené.

Co vás čeká v dalších týdnech? Opět cesta za teplem?
Ano, budu teď dva měsíce v teple na Mallorce najíždět kilometry a trénovat až do konce března.

Platí plán, že první závody chcete absolvovat na silnici na začátku dubna?
Ano, a pak se vrhneme i na dráhu.

A cíl Lucie Záleské po návratu?
Bude to hodně těžké, ale chci se vrátit ještě lepší a silnější.

Děkuji za rozhovor.