Pro Martinu Mikuláškovou ME v Táboře, republikový šampionát v Mladé Boleslavi a svět v Holandsku. Pro další mladé lounské naděje hlavně Kolín. Cyklokrosaři už znají vrcholy nadcházející sezony.

Do terénu vyrazí nejlepší světoví cyklokrosaři v polovině září, v USA se pojedou dva závody světového poháru. Je ale pravděpodobné, že tam Martina Mikulášková, lounská odchovankyně a dívka původem z Jirkova, neodjede. Hlavně kvůli finanční náročnosti.

Zdravotní potíže

Otázkou také je, v jaké formě do sezony Mikulášková vstoupí. Na začátku přípravy ji totiž trápily vleklé zdravotní potíže s nohou, takřka vůbec tehdy na kole nejezdila. Poté absolvovala jeden ze silničních etapových závodů, příliš o ní „slyšet“ ale není. Uvidíme tedy, jak se po minulé protrápení sezoně ukáže v té nadcházející.

Nejen ona, ale i další lounští mladí cyklokrosaři, kadeti, žáci a žákyně, vstoupí do sezony 28. září na národním poháru ve Slaném. Poté se pojede ve Veselí nad Lužnicí, tradičně v Jabkenicích, Hlinsku.

V kalendáři ale tentokrát chybí jeden z tradičních závodů českého poháru, ten v Lounech. Tamní pořadatelé se do kalendáře tentokrát nepřihlásili, chystají ale zajímavost. Na konci září by se v Lounech měla jet netradiční cyklokrosařská štafeta dvojic. Týmy budou namíchané z žen, mužů, mládežníků.

Světový šampionát hostí Valkenburg

První světový pohár na evropském území odstartuje na konci října v belgickém Koksijde. Poté se pojede, a snad i za účasti Mikuláškové, v dánském Bodense, v německém Zevenu, v Namuru a Zolderu v Belgii, v lednu pak v Nommay a Hoogerheide. Vrchol sezony, světový šampionát, je plánován na 3. a 4. února do holandského Valkenburgu.

V sezoně se ale také pojede evropský šampionát, už 4. a 5. listopadu jej přivítá Tábor.

Pro mládežníky pak bude vrcholem republikové mistrovství v Kolíně v prosinci. Muži a ženy se o české mistrovské tituly „poperou“ 13. ledna na trati v Mladé Boleslavi.