Další nepříjemnosti v zatím ne úplně povedené sezoně potkaly cyklokrosařku s lounskými kořeny Martinu Mikuláškovou. Mistryně republiky oproti původním plánům nakonec nestartovala na světovém poháru v Namuru, musí se totiž zotavit ze svalového zranění.

Mikulášková nakonec do belgického Namuru, kde triumfovala reprezentační kolegyně Kateřina Nash, neodcestovala. „Martinu trápí svalové zranění, musí se dát dohromady," zdůvodnil její absenci lounský trenér Milan Chrobák.

Po Vánocích do Zolderu

Další díl světového poháru se jede po Vánocích v Zolderu, tam by už cyklokrosařka, která dokázala v kariéře několikrát být v první desítce světového pelotonu, jet. Jejím hlavním cílem pak je republikový a světový šampionát. „Do Zolderu už by Martina měla být v pořádku, stejně jako pro další svěťáky a mistrovství republiky," pokračoval Chrobák.

Mistryni republiky se v sezoně zatím nedaří vůbec podle představ. V národním poháru, který v minulosti běžně vyhrávala, dojela zatím nejlépe třetí, ve světovém poháru pak byla nejlépe letos ve třetí desítce. Trenér i Mikulášková věří, že se i tentokrát povede něco podobného jako v loňské sezoně, kdy také po ne úplně dobrém roku triumfovala na MČR.