Finálový turnaj halového MČR, do kterého se kvalifikovala první mužstva z každé oblasti České republiky a pořadatelský tým Sokola Krčín, se konal ve sportovní hale v České Skalici. Žatečtí mladí národní házenkáři vyrazili už den předem a na turnaj je doprovodili i rodiče, kteří byli hodně slyšet svým povzbuzováním.

V prvním zápase na Žatec čekal neznámý Bakov. Nakonec to byl pro kluky lehký soupeř na rozehrání. Byla však vidět nervozita jak v útoku, tak v obraně. Utkání ale zvládli a zvítězili v poměru 10:6.

Druhý zápas s domácím Krčínem rozhodli žatečtí házenkáři už v prvním poločase ve svůj prospěch, a tak ve druhém poločase trenéři pozměnili sestavu a zahrála si celá lavička. Zápas skončil vítězstvím Žatce 8:5.

Třetí zápas s východočeským mužstvem Podhorního Újezdu nebyl vůbec lehký a kluci v útoku nemohli prostřelit dobře chytajícího brankáře. Trpělivou hrou nakonec vyhráli nejtěsnějším výsledkem 2:1.

Ve čtvrtém zápase na Žatec čekal soupeř z jihomoravské metropole, Draken Brno. Utkání bylo velice vyrovnané, ale v bráně čaroval brankář Josef Holý a tak se spolu s ním mohli radovat i jeho spoluhráči ze čtvrté výhry v řadě a to 4:1.

Pátý zápas sehrál Žatec se severomoravským mužstvem Studénky, který je jejich nejčastějším soupeřem. V bráně byl opět neprůstřelný Holý, který výrazně pomohl k výhře 5:3.

Rozhodující duel

Poslední zápas celého turnaje přinesl bitvu o celkové 1. místo v turnaji se západočeskými Kyšicemi, což bylo na hřišti také znát. Kyšice byly po závěrečném hvizdu rozhodčího šťastnější a po fotbalovém výsledku 2:1 se mohly radovat z mistrovského titulu. Prohra pasovala družstvo Žatce na halového vicemistra České republiky v národní házené.

Celý realizační tým musí především poděkovat rodičům a fanouškům, kteří byli osmým hráčem na hřišti a přijeli podpořit mladé naděje žatecké národní házené. Pro tento mladý tým to je další cenný úspěch ve finálovém halovém turnaji v dějinách žatecké národní házené.

Nejlepším brankářem turnaje byl po zásluze vyhlášen Pepíno Holý.

Sestava a branky Žatce:

Brankáři: Holý a Babický
Obrana: Havel (C), Řezáč, Vojar, Hankócy, Dyrynk
Útok: Sacher 20, Kobík 5, P. Bejček 2, Beneš 2, J. Bejček, Turták, Štros, Brom

Na úspěchu mají samozřejmě velký podíl trenérka Monika Beldíková, její asistent Michal Pavlas a vedoucí mužstva Igor Turčák.

Igor Tučák