Letošní výsledky
Adama Janouše:


Mistrovství ČR
Po dlouhém boji podlehl jen Midrlovi, získal stříbro.

Mistrovství Evropy
Dojel nejlépe z Čechů na osmém místě.

Margutti cup Itálie
Prestižní závod vyhrál.


„Jsem s letošním rokem spokojený. Byla jednou z nejlepších v kariéře, navíc se mi podařilo vyhrát i některé velké závody, třeba v Itálii,” hodnotí právě skončenou sezonu Adam Janouš. Na své nové motokáře dokázal do poslední chvíle bojovat o titul republikového šampiona, dojel nejlépe z Čechů na evropském šampionátu a jen kvůli kolizi musel odstoupit ze světového klání, které měl také parádně rozjeté.

Před několika dny převzal Janouš od představitelů svazu uznávanou Cenu Jiřího Balcara, navíc také pohár za druhé místo v domácím šampionátu. „Trochu škoda, že to nakonec na titul nevyšlo. Ale jen těsně, rozdíl byl pouhých čtrnáct bodů. To je minimum, za jediný závod je padesát,” hodnotí Adam Janouš.

V první polovině sezony měl Janouš dokonce lepší postavení než jeho konkurent Midrla, který nakonec slavil titul, žatecký závodník byl v žebříčku před ním, ale nakonec první pozici neudržel. „S Midrlou jsme se přetahovali až do posledního závodu. Nakonec jsem měl trochu smůlu, zlomilo se to v Písku. Pak nedojetí v Chebu a technické problémy v Sosnové,” vidí hlavní příčiny zisku „jen” stříbra Janouš.

Zahraniční úspěchy

Prohru s Midrlou si ale Janouš vynahradil na závodech za hranicemi republiky. Tam byl nejúspěšnějším z Čechů.Nejlepším reprezentantem republiky se stal na závodě mistrovství Evropy, kde dojel na vynikajícím osmém místě. Vyhrál i některé další závody v zahraničí, nejvíce si cení prvenství v prestižním a slavném Margutti cupu. „Závod v Itálii, kde jsem se zapsal mezi vítěze, mě moc potěšil. Osmé místo na Evropě je také super,” vzpomíná na letošní sezonu motokárový závodník, který začal nastupovat pod křídly Praga Sumako teamu.

Janouš měl také na dosah úspěch na světovém šampionátu v Belgii. „Měl jsem šanci dojet do pátého místa, to by byl obrovský úspěch. Po kolizi jsem ale bohužel musel ze závodu odstoupit,” pokračoval.

Aktuálně mají motokároví závodníci přestávku, s přípravou na další sezonu začne Janouš za několik týdnů. „Letos mi pomohlo zázemí velkého týmu, v Praga Sumako teamu jsme měli dobré podmínky, kvalitní techniku. Uvidíme, jak to bude příští rok, další sezona je ještě v jednání,” uzavřel Janouš.