S novou motokárou a s podporou nové stáje Praga Sumako team dosáhl Adam Janouš v minulých dnech na další skvělý výsledek. V Itálii, na prestižním Margutti cupu, ukázal všem záda a slavil první pozici.

Úvod sezony se zatím Janoušovi vydařil na jedničku. V prvním kvalitním závodě v Itálii dojel druhý. Teď, na velmi prestižních, také italských, mezinárodních závodech Margutti cup se mu dokonce dařilo ještě lépe, vybojoval ve dvaadvacátém ročníku těchto závodů pohár pro prvního jezdce.

V početném a hlavně velmi kvalitním startovním poli si žatecký závodník ověřil, že nová motokára je konkurenceschopná. „Hodně se střídalo počasí, už v tréninku jsem se zařadil mezi nejrychlejší jezdce. Trochu jsme ale podcenili nastavení, a tak jsem měl v tréninku čtvrtý nejrychlejší čas,“ přiblížil úvod klání Adam Janouš.

V rozjížďách potom také bojoval na špici startovního pole a vyjel si první místo na startu finále. „Odstartoval jsem první a už jsem tohle místo nepustil až do cíle. Byl to hodně těžký závod, hodně vyrovnaný a mám obrovskou radost z prvního místa,“ radoval se po příjezdu zpět do ČR motokárový jezdec.

Janouš v dalších dnech bude pokračovat v kvalitní přípravě na letošní náročnou sezonu, při které by rád vybojoval titul mistra republiky a útočil také v evropském šampionátu. „V dubnu pojedu v Německu přípravu na ME, které se tam pojede v červnu. Koncem dubna také začíná republikový šampionát závodem v Sosnové,“ plánuje další závody loni třetí v celkovém pořadí mistrovství republiky Janouš.