Přesto, že měl Šefl mladší problémy, vybojoval si slušnou pozici do dalších dílů seriálu. V prvním díle seriálu Mistrovství Evropy juniorů v motokrosu zažil Jan Šefl mladší dva rozdílně dny. „Prvním cílem bylo zvládnutí kvalifikace. Postupu jsme podřídili vše a podařilo se,“ řekl po závodě otec nadějného motokrosaře Jan Šefl starší.

Závodník z Krásného Dvora startoval ve třídě do 125 ccm. První den se mu nepodařil podle představ. „V úvodu to bylo trochu složitější. Honza měl ošklivý pád, mysleli jsme, že pro něj závody ten den skončily. Nakonec ale hodně zabojoval. Sice byl vidět určitý respekt, ale oklepal se z pádu a bojoval dál. Nakonec skončil první den jedenadvacátý,“ pokračoval Jan Šefl starší.

Druhý den se patnáctiletý talent zlepšil. „Jel výborně, mysleli jsme, že se hodně posune, nakonec to stačilo na 18. místo,“ přiblížil pokračování závodů v Kozmicích u Benešova otec. Závodník i tým, který se o něj stará, tajně doufali v umístění kolem dvanáctého až patnáctého místa. V nabitém startovním poli se to ale bohužel nepodařilo. „Nakonec se to nepodařilo. Myslím, že Honza měl na víc. Byli tam ale nejlepší mladí závodníci z celé Evropy, takže startovní pole je hodně kvalitní. Je to také hodně o štěstí, rozhoduje každá chybička,“ ví Jan Šefl starší.

Závod v Kozmicích byl prvním dílem prestižního seriálu mistrovství Evropy. „Příští týden se jede závod v Holandsku a za čtrnáct dní je na programu poslední závod v Belgii,“ přiblížil další program svého syna. Přípravě na šampionát podřídil tým okolo Jana Šefla mladšího vše. Před závodem v Kozmicích absolvoval nadějný závodník týdenní soustředění na domácí půdě. „Bylo zaměřeno hodně na techniku jízdy a také jsme pracovali na psychice. Snažili jsme se kluky maximálně nabudit,“ dodal Jan Šefl starší.