Obsadili první dvě místa. Vítězem se nakonec stal Jaromír Romančík na KTM. Největší souboj svedl s dalším českým zástupcem Michalem Votroubkem na Yamaze. Až třetí byl v závodě, jetém na tři rozjížďky, zahraniční závodník Tiziano Pevefieri z Itálie.

V napínavém souboji plném skoků nebyla samozřejmě nouze o zajímavé situace, několikrát došlo i k hrůzostrašně vypadajícím kolizím. Všichni závodníci ale prokázali svůj nesporný talent. Další čeští zástupci také nezaostali. Třináctý skončil Miroslav Jiránek, dvacátý Josef Mňuk na Yamaze a pětadvacátý Vojtěch Janeček také s Yamahou.

Závody mistrovství Evropy i vložená klání mistrovství republiky ve třídách 125 ccm, open a veteránů se líbily jak divákům tak závodníkům. „Organizačně se nám závody povedly. Divákům i závodníkům se ve Vysokých Třebušicích líbilo. Trať byla dobře připravená a jediný malinkatý problém byl jen s diváky, kteří nám přebíhali přes trať,“ zhodnotil po organizační stránce nejprestižnější závody, jaké se kdy ve Vysokých Třebušicích konaly, předseda pořádajícího AMK Krásný Dvůr Jan Šefl.

V Mistrovství České republiky ve třídě 125 ccm vyhrál Patrik Melichar, před Ervínem Krajčovičem a třetím Petrem Balíkem. Ve třídě open si pro prvenství dojel Mohaupt, druhý byl v součtu obou jízd Kurár a třetí Ervín Krajčovič starší. Závodního víkendu ve Vysokých Třebušicích se zúčastnilo i několik zástupců z lounského okresu. Jak oni viděli závody a zda se jim dařilo se dočtete v Žateckém a lounském deníku už ve středu 11. července.

Do Vysokých Třebušic se sjelo 120 motokrosařů