V rámci víkendového závodu Mistrovství Evropy v motokrosu se ve Vysokých Třebušicích jely i vložené závody Mistrovství České republiky ve třídách do 125ccm, open a veteránů. Ve všech měl lounský okres své zástupce.

V mistrovství republiky ve třídě do 125 ccm startovali dva zástupci z regionu. Jiří Městecký a nadějný patnáctiletý Jan Šefl mladší. Jiřímu Městeckému se bohužel nedařilo a skončil ve třídě do 125 ccm na posledním osmnáctém místě.

V první rozjížďce se nedařilo

Rozporuplný závod prožil také nadějný patnáctiletý domácí závodník Jan Šefl mladší. Skončil sice nakonec na pěkném dvanáctém místě, očekával ale víc. „V první rozjížďce se mi vůbec nedařilo. Startoval jsem po angíně, teprve v pátek jsem dobral antibiotika. Hned po startu jsem pocítil, že mi budou chyběl síly a dokonce jsem spadl,“ vysvětlil slabší rozjezd Jan Šefl mladší. Ve druhé rozjížďce si však spravil chuť, i když ho stále trápil nedostatek fyzických sil způsobený tréninkovým výpadkem po zlomenině ruky, kterou utrpěl 28. dubna na závodech v Ředhošti. „Druhá rozjížďka už byla lepší, cítil jsem se celkově lépe. Navíc jsem si celkem pěkně zazávodil s jedním dánským jezdcem,“ svěřil se mladý závodník, který je na trati ve Vysokých Třebušicích jako doma.

Příští týden ho čekají další závody. „Teď se budu připravovat na příští týden. Budu startovat na Mistrovství Evropy juniorů v Koznicích u Prahy,“ dodal Jan Šefl mladší. O poznání hůře dopadly závody na domácí půdě pro jeho otce a zároveň předsedu krásnodvorského AMK. Jan Šefl starší skončil v nemocnici. Do kolize se Jan Šefl starší dostal hned po startu první rozjížďky. „Kousek po odstartování jsem spadl. Dopadl jsem na nohu, zkusil jsem ještě nějak jet, říkal jsem si, že tu bolest nějak vydržím a dojedu,“ popsal Šefl starší své pocity v průběhu závodu.

Šefl starší to chvíli zkoušel i se zlomenou nohou

Situace však byla horší. „Chvilku jsem to ještě zkoušel, ale po nějaké době jsme do sebe strčili s jedním dalším jezdcem, já jsem musel došlápnout na nohu a věděl jsem že je to špatné. Musel jsem do nemocnice a tam mi řekli, že mám zlomený kotník,“ byl po závodě smutný krásnodvorský závodník. Jedinou útěchou pro předsedu AMK Krásný Dvůr tak mohlo být pouze to, že i když během pobytu v nemocnici nebyl na trati přítomen, jeho kolegové všechno zvládli a závody se líbily jak jezdcům tak divákům. Zastoupení měl pořádající oddíl i v kategorii veteránů do padesáti let. František Bína po dvou rozjížďkách skončil na patnáctém místě.

Do Vysokých Třebušic se sjelo 120 motokrosařů

Na mistrovství Evropy se dařilo českým závodníkům