Mistrovství Evropy v motokrosu se opět pojede ve Vysokých Třebušicích. Funkcionářům se loňský podnik líbil, pořadatelé proto vybojovali termín i pro letošní rok. Ve Vysokých Třebušicích se, stejně jako vloni, pojede mistrovství Evropy amatérů ve třídě do 125ccm. Na trati nedaleko Krásného Dvora se nejlepší motokrosaři starého kontinentu utkají v neděli 29. června. „Jsme moc rádi, že se nám opět podařilo dostat do Třebušic tak prestižní závod,“ řekl Deníku Jan Šefl starší, předseda pořádajícího AMK Krásný Dvůr.

Zájemců je víc než závodů

Boj o pořádání podniku nebyl lehký, jednání probíhala v anglickém Birminghamu. „Byl to obrovský boj. Z deseti stálých států se závody mohou konat jen v sedmi, je to ohromná konkurence,“ informoval šéf AMK Krásný Dvůr.

Pořadatelům z Vysokých Třebušic pomohl loňský závod, který se funkcionářům líbil. „I když to bylo hodně náročné, podařilo se nám loňské závody uspořádat myslím bez problémů. Všem se tady líbilo, v jednání o letošním závodě nám to určitě pomohlo,“ dodal Jan Šefl. V areálu v Třebušicích se budou letos konat také další tradiční akce. Po mistrovství Evropy se tam bude konat týdenní soustředění mladých motokrosařských nadějí pod vedením Ervína Krajčoviče, 6. července by tam měly proběhnout Hobby závody. Dvacátého září by se tam mělo také jet mistrovství republiky.