Mezinárodní motokrosové závody pořádal v neděli 29. června AMK Krásný Dvůr na upravené trati ve Vysokých Třebušicích, kde startovalo v osmi kategoriích celkem 169 jezdců z osmi evropských zemí.

Z pořádajícího AMK Krásný Dvůr startoval syn ředitele závodu Jan Šefl ml. na Suzuki ve třídě 125 ccm, ve které skončil na pěkném 9. místě, a Jiří Městecký ze Žatce na stroji KTM, se kterým ve třídě Hobby A byl klasifikován na 25. příčce, když mu nevyšla druhá jízda.

Do hlavního závodu Mistrovství Evropy IMBA do 125 ccm nastoupilo 42 závodníků, z nichž si vedl nejlépe Angličan Lee Payne na Kawasaki, který vyhrál dvě ze tří jízd, druhý skončil Němec Andre Adrian a třetí český reprezentant Petr Kolečník, vyhrál zbývající jednu jízdu. Na dalších místech byli další Brit Mercer, 5. Holanďan Vanrooij, 6. Ital Paverieri atd. Druhý nejlepší z našich skončil na 12. místě Josef Mňuk, dále 20. Aleš Doležal, 28. Vojtěch Janeček, 31. Roman Mńuk a 40. Lad. Červenka.

V mezinárodním VI. závodě do 125 ccm v rámci Krušnohorského poháru amatérů vyhrál druhý nejmladší účastník 22členného startovního pole Patrik Melichar na KTM před svým o rok starším bratrem Lubošem Melicharem na Suzuki, dvakrát třetí dojel Petr Bulík na Kawasaki z Tisu u Blatna. Domácí Jan Šefl mladší byl po dvou jízdách klasifikován na konečném 9. místě.

Zdejší region měl ještě zastoupení v Hobby A třídě, kde skončil 25. Jiří Městěcký ze Žatce, když vítězem ze 30 jezdců byl Květoslav Šebela z Loděnice na Hondě 450. Mezinárodní závody měly i vysokou společenskou úroveň. Český ÚAMK reprezentoval Václav Kobes, generální sekretář prezidenta ÚAMK, přišli starostové měst Podbořany Radek Reindl a Loun Jan Kerner, Eva Záhorská náčelník policie ČR v Podbořanech, dále tu byl náměstek hejtmana Karlovarského kraje Jiří Červenka, který pro změnu oficiálně zaštituje motokrosové Mistrovství Evropy IMBA ve třídě Open konané 19. a 20.7. v Aši s vloženým závodem Mistrovství ČR amatérů ve všech kubaturách včetně čtyřkolek.

„Nutně musím ještě poděkovat dobrovolným hasičům z Podbořan a Nepomyšle, odvedli v tom horku obrovský kus práce, dále chovancům Výchovného ústavu v Pšově a Buškovicích a jejich vychovatelům, kteří působili jako traťoví komisaři a jejich práci též hodnotím na 1a,“ nezapomněl dodat ředitel závodu Jan Šefl, který se svými kolegy z AMK musel oželet vlastní účast v závodě veteránů. „Pro nás jako AMK byla obrovským zadostiučiněním pochvala od mezinárodní jury a potom i jednotlivě od týmových vedoucích jednotlivých států za výborně připravené a zorganizované závody, které náš klub dokázal uspořádat.“

V současné době probíhá ve V. Třebušicích soustředění od pondělí do pátku. V sobotu 5. července se konají závody začátečníků, takzvaný Hobby cup, ve všech kubaturách. Poslední letošní akcí bude ještě 20. září Mistrovství České republiky.