Létající stroje mohli vidět diváci, kteří v neděli 8. července po poledni zavítali do motokrosařského areálu ve Vyskových Třebušicích. Jelo se tam totiž Mistrovství Evropy a Mistrovství České republiky amatérů v motokrosu.

Jednalo se o nejprestižnější akci, kterou kdy AMK Krásný Dvůr pořádal. „Jede se Mistrovství Evropy I.M.B.A. ve třídě 125 ccm, mistrovství republiky ve stejné třídě, závod open, veteránů a také jedou motorky do 85 ccm. Celkem se tu sjelo přibližně 120 závodníků,“ řekl na dotaz Deníku Jan Šefl, předseda krásnodvorského klubu.

V hlavním závodě startovalo také pět českých reprezentantů. České barvy hájili Jiránek, Romančík, Janeček, Mňuk a Votroubek. Hned ve třech kategoriích měli svého zástupce také domácí motokrosaři. V Mistrovství České republiky v kategorii 125 ccm startoval patnáctiletý Jan Šefl na Suzuki a Jiří Městecký na KTM. Ve třídě Open startoval Jan Šefl starší na Suzuki a ve třídě veteránů bojoval František Bína na Kawasaki.

Na okruh ve Vysokých Třebušicích si ve slunečném odpoledni našly cestu stovky diváků, na které čekalo celkem jedenáct rozjížděk. Tři, dlouhé osmnáct minut plus jedno kolo, se jely v rámci Mistrovství Evropy, Mistrovství ČR, třída Open, veteráni a třída do 85 ccm se jely na dvě rozjížďky dlouhé dvacet, respektive deset minut plus jedno kolo. Výsledky závodů nebyly do uzávěrky dnešního vydání k dispozici, přineseme je v zítřejším zpravodajství.