Tým severských psů Romana Habáska přivezl domů do Podbořan zlatou medaili ze závodů mistrovství Evropy psích spřežení, které se uskutečnily v belgickém Beloei.

Městečko hostilo evropský šampionát FISTC, kterého se zúčastnilo několik zástupců z regionu. Roman Habásko z Podbořan startoval ve třídě osmi psů. V individuálních disciplínách se na start postavili s jedním psem Lukáš Klíma z Liběšic u Žatce a Veronika Klímová taktéž z Liběšic.

„Pro nás byl tento šampionát jedním z mnoha, kterých jsme se za posledních patnáct let zúčastnili, ale pro začínající manžele Klímovi to byla první velká zkušenost z tak velkého závodu, jako je mistrovství Evropy," sdělil Roman Habásko z Podbořan.

Zlaté ME, stříbrné MS

Svým stylem jízdy a rychlostí nedal na mistrovství Evropy v Belgii šanci žádnému ze závodníků. „Od prvního kola závodu jsme si drželi několikaminutový náskok, který každý závodní den vzrostl o další minuty," popsal průběh závodů Roman Habásko. S přehledem tak vybojoval další cenný titul mistra Evropy ve třídě osmi psů, dva týdny po té, kdy získal titul vicemistra světa v italském Falze´di Piave.

Lukáš Klíma startující na koloběžce s jedním psem plemene Siberian Husky získal na svém prvním závodě v konkurenci těch nejlepších třetí místo a domů do Liběšic přivezl cennou bronzovou medaili. Jeho manželka Veronika Klímová se v konkurenci běžců také neztratila, a i když obsadila celkové nepopulární čtvrté místo, domů mohla odjet spokojená.

Lukáš Klíma se představil se svými psy také na závodech ve Vroutku. V Belgii s jedním psem vybojoval bronz.

Lukáš Klíma se představil se svými psy také na závodech ve Vroutku. V Belgii s jedním psem vybojoval bronz.

(rh)