Turnaj byl koncipován tak, že se mohla přihlásit družstva, která spolu hrávala v minulých letech. Zároveň se mohla utkat s dalšími týmy sestavenými stejným způsobem.

U mužů se tak nakonec utkala celkem 4 družstva a u žen 2 družstva. Navíc se sešel tým staré gardy „Mladíci“. U mužů zvítězil tým vedený Pavlem Nociarem (mistři republiky z let 2007 a 2008) před týmem Tomáše Votavy (mistři republiky z roku 1997); na třetím místě se umístil tým Tomáše Popelky (bronz z halového MČR v roce 2009) a na 4. místě skončil kolektiv kolem Daniela Nociara (mistři republiky z roku 1998).

Výsledky nebyly až tak rozhodující, ale především byla cítit radost ze setkání se spoluhráči, kteří neváhali přijet třeba z Prahy, Pardubic a dalších míst naší republiky.

U děvčat byla družstva sestavena až na základě domluvy po jejich příjezdech. Vyhrál „B“ tým v poměru 9:7. Nakonec bylo odehráno i utkání staré gardy Mladíků s výběrem Žatce, které skončilo remízou 14:14.

Deník v létě | Video: Deník/František Bílek

Důležité bylo, že všichni účastníci kvitovali uspořádání takovéto akce a těší se na opakování v příštím roce, který bude rokem oslav 120 let od vzniku tohoto národního sportu. Poděkování náleží také rozhodčím všech utkání, kterými byli Andrea Týřová, Mikuláš Horník, Tomáš Votava, Tomáš Sýkora a Josef Popelka, kteří obdrželi malou odměnu od minipivovaru Pioneer Beer. Veliké poděkování za podporu patří také Zbyňkovi Vondráčkovi z Pivního baru Hříbek.

Autor: TJ Žatec