Jediný bod ze čtyř možných si přivezli z hřišť soupeřů ženy a muži Žatce v minulém kole první a druhé ligy národní házené.

Před vlastními diváky teď mají šanci na opravu. Ženy v nejvyšší soutěži podlehly silnému Tymákovu 16:22. Hráčky Šroubárny vyjely k utkání v oslabené sestavě, útok připomínal spíše dorosteneckou soupisku.

V sobotu 10. září Šroubárna změří síly od 15 hodin s Rokytnicí, která oba své duely prohrála. V neděli pak od 10 hodin bude hrát proti Studénce, jež má na kontě jednu remízu. Žatci patří v tabulce první ligy sedmé místo za jednu výhru a jednu prohru, právě s Tymákovem. Zvítězit dokázala žatecká děvčata v úvodním střetnutí s Božkovem.

Muži ve druhé lize odjížděli v minulém týdnu do Raspenavi s cílem zvítězit, tento tým tradičně přehrávají. Tentokrát ale byli domácí proti, i když Žatec dlouho vedl. Body se nakonec rozdávaly na obě strany, když duel skončil smírně 23:23.

Žatec je osmý ze jednu remízu a jednu prohru, doma národní házenkáři Šroubárny podlehli Podlázkám, na první výhru v sezoně tak jeden z favoritů soutěže stále čeká.

V sobotu bude mít doma první šanci proti Ejpovicím od 13.30 hodin, Ejpovice jsou na tom zatím shodně jako Žatec. Druhá šance přijde hned o den později, v neděli hrají muži Šroubárny ve druhé lize se Všenicemi od 11.30 hodin. Všenice mají zatím jednu výhru a jednu prohru.