Překvapivě o postup bojovali v konkurenci prvoligových družstev národní házenkáři Žatce ve čtvrtfinále Českého poháru.

Žatec začínal s rivalem z Podlázek, kterého jeden a půl roku neporazil. „Od začátku utkání jsme tentokrát drželi taktovku hry my a postupně jsme si vypracovávali náskok, až na poločasových 6:3.Ve druhé půli sice soupeř dokázal zabrat a korigovat, ale pouze na konečných 10:9,“ popsal vstup do turnaje Václav Havránek, vedoucí mužstva.

Ve druhém utkání čekaly na Šroubárnu Opatovice, které jsou na sedmém místě prvoligové tabulky, a v prvním poločase to dávaly Žatci patřičně najevo.První půli prohrál Žatec 4:7, ve druhé se ale střelci Šroubárny chytili a dokázali zlepšenou hrou otočit na konečných 12:11.

Třetím soupeřem byly, opět prvoligové, Přeštice. Soupeř, kterého sice Žatečtí dobře znají, ale neporážejí. Duel, jak se nakonec ukázalo, byl přímým soubojem o postup do semifinále poháru. „Utkání začalo velmi dobře a my v osmé minutě vedli 4:2, ovšem Přeštice jsou velmi zkušený tým, a do konce poločasu dokázaly otočit na 5:7. Musím ale podotknout, že hlavně díky našemu střeleckému výpadku. Začátek druhého dějství nám také vyšel a dokázali jsme ještě vyrovnat na 9:9, ale to bylo vše. Náš soupeř přeřadil na vyšší stupeň a dokázal se utrhnout na konečných 10:13,“ mrzelo Havránka.

Těsná prohra v přímém souboji o postup

Ale ani po této prohře ještě nebylo vše ztraceno, Žatec by ale musel porazit lídra prvoligové tabulky Plzeň-Újezd o tři branky.„Věc z říše fantazie. Nezačali jsme ale nejhůř a v poločase prohrávali jen 6:9. Ale ve druhém poločase jsme působili odevzdaným dojmem a umožnili jsme plzeňským hráčům udělat z utkání jejich exhibici. Plzeň – Újezd nás nakonec porazil 21:8,“ viděl vedoucí mužstva.

Žatci tak v konečné tabulce patřilo třetí, nepostupové místo. Zůstal už druhý rok za sebou těsně před branou semifinále.

(hav, hd)

Sestava (branky) Žatce: Horník Štěpán, Horník Mikuláš – Lučan Jaroslav, Beldík Zdeněk, Pavlas Michal, Nociar Pavel – Sýkora Pavel (17), Hradiský Jakub (10), Janák Michal (12), Sýkora Tomáš (1).Trenér Nociar Daniel, asistent Hamous Miroslav