Místo ziskem tolik potřebných bodů skončilo utkání II. ligy národní házené mužů mezi domácím Žatcem a Řevnicemi jasnou prohrou.

Šroubárna potřebuje bodovat, tentokrát ale zklamal útok. Kýžené body budou chtít Žatečtí v neděli uzmout Ejpovicím. Že utkání nebude jednoduché, naznačoval už stav před utkáním. V obraně chyběl Bilohuščin, který odpočíval kvůli třem žlutým kartám, se zraněním nastoupil kapitán Nociar. Navíc se během duelu zranili Havránek a střelec Hradiský.

Ruce žateckým národním házenkářům svazuje v posledních utkáních také fakt, že chtějí–li udržet druholigovou příslušnost, musí bezpodmínečně bodovat. A to není pro tak mladé družstvo vůbec jednoduchá pozice.

Žatečtí házenkáři předváděli od začátku zápasu bojácnou hru. „Celou první půli byla na hřišti jen naše obrana. Jen díky jejímu dobrému výkonu nebylo do druhého poločasu vše ztraceno,“ řekl po utkání Václav Havránek, vedoucí žateckého mužstva.

Po poločase 4:7 hráči Šroubárny začali ve druhé části výsledek stahovat, když už se ale dotáhli na 10:11, útok opět zkolaboval. „Zbytečně jsme ztráceli míče. Do přetížené obrany pak Řevničtí nasázeli ještě sedm branek,“ dodal Havránek. Zachránit pověst, ale hlavně získat tolik potřebné body do tabulky II. ligy, se budou snažit Žatečtí už v neděli. Na domácím hřišti přivítají v 11.30 hodin Ejpovice.

Žatec – Řevnice 12:18 (4:7)

Sestava (branky) Žatce: Havránek, Tichý – Beldík, Lučan, Plaček, Mocek – Nociar (3), Antol (1), Bayer, Tomčík (6), Sýkora, Hradiský (2)