To nejlepší, co nabízí dorostenecká národní házená, bude o od pátku 20. června do neděle 22. června k vidění v Žatci.

Na závěrečný turnaj mistrovství republiky se kvalifikovala i domácí Šroubárna. Konečné první místo v přeboru Severočeské oblasti dorostenců v národní házené obsadili letos hráči Šroubárny Žatec. Zajistili si tak účast na mistrovství republiky, které se hraje právě v Žatci, mladíci se tak budou moci představit na domácí půdě.

Konečné první místo v tabulce potvrdili i v posledním zápase proti Baníku Most, který deklasovali 25:15, po poločase 12:8. O branky se podělili Šmíd a P. Nociar, kteří se trefili pětkrát, Janák se čtyřmi trefami a Gunár, který zatížil konto soupeře jedenácti góly.

Svou formu budou moc žatečtí mladíci potvrdit už v pátek, když už v půl deváté ráno hrají zahajovací utkání celého mistrovství s týmem Podlázky.

Druhý důležitý duel mají na programu také v pátek, od 14.30 by měli hrát s Přešticemi. V sobotu dorostenci Šroubárny program opět v 8.30 hodin zahajují, tentokrát s týmem Veselí nad Moravou, od čtrnácti hodin pak změří síly s Rokytnicí. Poslední zápas na turnaji odehrají Žatečtí v neděli od 8 hodin s Dobruškou. V neděli také celý turnaj končí, vítěz by měl být znám přibližně v 11.30 hodin.