„Na čtvrté místo máme,“ shodují se se svým trenérem národní házenkářky Šroubárny Žatec. Na podzim se jim v I. lize tolik nedaří, chtějí proto během přestávky zkusit najít formu, která jim vynesla vloni třetí místo a nominaci do Sportovce roku.

Od začátku prosince se sžívají s novým trenérem, zkušeným Josefem Popelkou. „Některé z nás trénoval už jako žákyně, dobře ho tedy známe. Některá děvčata si na něj musí zvykat, ale snaha je a vše je zatím bez problémů. Máme společný cíl,“ mluví za družstvo jeho kapitánka Miluše Plecitá.

„Hlavní je pravidelný trénink. Vneseme do hry nové útočné herní varianty a musíme získat jistotu a sebedůvěru v obraně,“ vidí hlavní úkoly před startem sezony Plecitá. Přes Vánoce mají házenkářky tréninkovou přestávku, alespoň na chvilku se tak neuvidí.

„Nechystáme ani žádný večírek. Jsme většinou matky od rodin nebo studentky, takže doháníme, co během sezony zameškáme,“ pokračovala Plecitá. První ostrý test čeká na házenkářky 24. ledna doma v Žatci. Trenér tam vyzkouší i některé „nové“ tváře. V hale Severu sehrají Český pohár. „Mezi mladými je několik nadějí a zlepšují se. Je dobře, že je kam sáhnout,“ dodala.