Až poslední střetnutí mezi Žatcem a Chomutovem určilo, kdo že postoupí ze čtvrtfinále Českého poháru v národní házené z prvního místa. Domácí hráčky Šroubárny Žatec nakonec předčil několikanásobný mistr republiky, přesto panuje v táboře okolo trenéra Popelky spokojenost.

Broučková, Bobková, Samková, Suková, Černá. Hned pět omluvenek se sešlo novopečenému trenéru Popelkovi před úvodním hvizdem čtvrtfinále Českého poháru v národní házené, které se letos konalo v žatecké hale Severu.

„Museli jsme si s tím nějak poradit. Samková je dlouhodobě zraněná, Černá těhotná. Nejvíce nás trápila situace, kdy chyběly obě brankářky. První dva zápasy tak musela odchytat útočnice Čítková, v posledních dvou jsme vyzkoušeli dorostenku Vojarovou. Obě nakonec obstály,“ přiblížil nepříjemnou situaci Josef Popelka.

A právě brankařka Broučková, která v Žatci hostuje, ale v poháru nastupuje za mateřský oddíl Čakovic, potrápila žatecké střelkyně v prvním duelu dne. „Chvilku nám trvalo, než jsme se proti dobrému celku Čakovic, který hraje špičku Středočeského kraje, prosadili. Chyběla nám přesnost finální nahrávky, bylo to ale dáno tím, že to byl po delší době první zápas. Ve druhé půli jsme se už rozstříleli a pohlídali si vstup do turnaje,“ okomentoval Popelka střetnutí, které nakonec vyznělo 17:12 ve prospěch Žatce.

Chomutovské béčko moc nehrozilo

Ani druhý duel nebyl pro vloni čtvrtý tým první ligy výraznou zkouškou. Mladý celek Chomutova B se vzmohl na osm branek, ze své sítě ale musela jejich brankářka lovit míčů hned devětadvacet.

„Dva prostřední zápasy jsme využili také ke zkoušení nových herních variant. Byly to přínosné přípravné zápasy,“ zhodnotil Popelka i zápas s týmem Modřan, který Žatec vyhrál 13:4.

První ostrý test přišel až v posledním duelu. Setkaly se dva dosud neporažené celky, už jistí postupující do semifinále, které se bude konat 7. února v Plzni, Chomutov a Žatec. Chomutov měl od začátku mírně navrch, ženy Šroubárny ale statečně dotahovaly, v klíčových momentech ale selhávala střelba, také proto Chomutov zvítězil 23:18.

„Cíl, tedy postup, jsme splnili. Celé zimní období se s holkama seznamujeme, jsem proto s turnajem maximálně spokojený. Poslední utkání nicméně ještě ukázalo chyby v naší hře,“ ví Josef Popelka.

Sestava Žatce: Vojarová – Havlová, Schneiderová, Vlčková, Pourová – Plecitá, Bilohuščinová, Týřová, Wüstová, Čítková

Konečné pořadí:

1. Chomutov A
2. Žatec
3. Modřany
4. Čakovice
5. Chomutov B