Další důležité body v boji o špičku tabulky II. ligy národní házené vybojovali na půdě Raspenavy hráči Žatce.

Soupeř dokázal držet krok jen v prvních dvaceti minutách.

Žatecké hráče přivítalo nevlídné počasí a pečlivě připravený soupeř. Prvních dvacet minut dokonce Raspenava držela se Šroubárnou krok, v poslední desetiminutovce první půle se ale naplno projevila lepší forma hostů a Žatec tak mohl přestávku trávit v klidu, s šestibrankovým náskokem.

Ve druhém poločase dostali příležitost i další hráči Šroubárny Žatec, Raspenava se sice dotáhla na rozdíl dvou branek, nakonec se ale Žatečtí opět rozehráli a i díky skvělým zákrokům Štěpána Horníka v brance slavili vítězství 22:19. Házenkáři Šroubárny si díky vítězství a zisku dvou bodů udrželi druhé místo v tabulce II. ligy.

(vh)

Raspenava – Žatec 19:22 (8:14)

Sestava (branky) Žatce: Horník, Havránek – Beldík, Hokr, Lučan, P. Nociar – Hradiský (4), T. Sýkora, P. Sýkora (7), D. Nociar (6), Bayer, Antol (5)