Start do sezony mají za sebou muži i ženy Šroubárny.

Dařilo se jim střídavě. Zatímco národní házenkáři ve druhé lize jasně přehráli Řevnice, ženy, i když vedly, nakonec v nejvyšší soutěži s celkem Modřan remizovaly.

Respekt z výborné obrany Modřan byl cítit z žatecké šatny už před startem úvodního jarního zápasu první ligy žen. Obavy se také potvrdily, když první branku Žatce dávala až v 10. minutě prvního poločasu kapitánka Plecitá. Pak ale střelkyně Šroubárny, zdálo se, našly recept na výbornou brankařku Duškovou a vedly už 4:1. Do poločasu se ale hostujícím hráčkám podařilo snížit na 5:4.

I ve druhém poločase Žatec více útočil, ale stalo se to, čeho se trenér tolik obával. Většina pokusů končila na obraně Modřan nebo na Marii Duškové. A když chvilku před koncem Modřany vyrovnaly na 12:12, bylo o dělbě bodů rozhodnuto.

Žatec – Modřany 12:12 (5:4)

Sestava (branky) Žatce: Hornová – Šíbalová, Schneiderová, Vlčková, Kopecká – Bilohuščinová (2), Wüstová (5), Plecitá (5), Čítková, E. Bartoňová.

To muži do jarní části druhé ligy vstoupili radostněji, už po několika minutách si vytvořili jasný náskok, v páté minutě to bylo 4:0. Bezpečný náskok kontrolovali Žatečtí po celý zápas, sedmi brankami se prezentovali střelci Daniel Nociar a Hradiský.

Žatec – Řevnice 22:16 (11:7)

Sestava (branky) Žatce: Š. Horník – Hokr, Lučan, Beldík, P. Nociar – D. Nociar (7), Hradiský (7), P. Sýkora (4), T. Sýkora (3), Antol (1), Janák

ŽATECKÝ A LOUNSKÝ DENÍK JE NA FACEBOOKU! STAŇTE SE FANOUŠKEM!