Druhým jarním kolem pokračují boje také ve dvou nejvyšších soutěžích národní házené.

Zatímco muži Žatce si výhrou v úvodu jara pojistili první místo ve druhé lize a budou chtít bodovat i tento víkend, ženy si zbytečnou remízou hodně zkomplikovaly vysněný postup do play off. Zajíždějí teď do posledního Božkova, se kterým by neměly mít problémy.

Žatecké ženy v první lize zklamala v úvodním duelu jara střelba a tým Modřan tak mohl dvě minuty před koncem vyrovnat na 12:12. Šroubárna si remízou výrazně ztížila možný postup do play off, do kterého jdou letos jen první čtyři celky.

Žatec má za pět výher, jednu remízu a šest proher jedenáct bodů, čtvrté Přeštice už ale osmnáct a pátá Rokytnice už také šestnáct.

Ve druhém jarním kole zajíždějí žatecké ženy na půdu beznadějně posledního Božkova, který má zajím jen dva body a v úvodu jara dokázal nastřílet jen tři branky Přešticím. V podzimním duelu Šroubárna doma zvítězila 19:11. Navíc žatecký útok má ve statistikách nastříleno už o více než sto branek více než soupeř.

Muži začali dobře, navážou o víkendu v Podlázkách?

To muži Šroubárny si výborným výkonem proti Řevnicím (22:16) pojistili průběžné první místo ve druhé lize. Už mají devatenáct bodů za devět výher, jednu remízu a dvě prohry. Vyhráli ale také jejich největší soupeři v boji o prvenství, dařilo se Tymákovu i Nezvěsticím.

Druhé kolo sehrají Žatečtí na hřišti Podlázek, které jsou zatím páté za šest výher, tři remízy a tři prohry. Na podzim Žatec doma vyhrál bezpečně 26:16.