Jednu výhru ze dvou možných vybojovaly žatecké národní házenkářky z domácího dvojutkání. V koncovce duelu se Studénkou měly navíc velké štěstí, o důležité body málem přišly. V průběžné tabulce první ligy jim patří osmé místo.

Házenkářky začínaly s Rokytnicí. Už v prvním poločase sice hostující tým gólově utekl až na rozdíl čtyř branek na 11:15, předvedená hra ale dávala naději do druhého poločasu. „Bohužel, úplně nám vybouchla střelba. Ve druhé půli byla úspěšnost snad jen pětadvacet procent. Kdyby se útoku dařilo jako v první půli, mohlo to být jiné,“ viděl žatecký trenér Josef Popelka.

Ve druhé půlce se naopak začalo dařit obraně Šroubárny, která si vybrala slabší chvilku v první části hry. „Nepodařilo se nám tentokrát skloubit výkony útoku a obrany, kdyby to vyšlo, mohlo to být daleko zajímavější než konečné skore 15:22,“ pokračoval Popelka. Druhý zápas, se slabší Studénkou, která je zatím na chvostu tabulky bez bodu, udělal domácím fandům daleko větší radost. I když i tentokrát hráčky Šroubárny připravily pořádné drama.

Hned v úvodu duelu se dostaly do vedení až 3:1, pak ale nechaly soupeře srovnat, v závěru první půle Žatec Studénce opět utekl na 9:6.

Příznivě se vyvíjel i druhý poločas, v samotném závěru utkání ale přišlo několik zaváhání žateckých národních házenkářek za sebou a rázem bylo z utkání drama. „Místo uklidnění v závěru udělaly holky tři chyby a bylo vyrovnáno. Trochu se štěstím se nám nakonec podařilo v závěrečných chvílích opět strhnout vedení na svou stranu,“ popsal Popelka.

To když několik desítek vteřin před koncem po odvážném průniku zakončila Edita Bartoňová. Když pak obrana Žatce podržela a nenechala útočnice Studénky zakončit, zůstaly dva body za vítězství 16:15 Šroubárně. „Je to velice důležitá výhra, budeme letos potřebovat každý bod,“ ví žatecký trenér.

Žatec – Rokytnice 15:22 (11:15)

Žatec – Studénka 16:15 (9:6)

Sestava (branky) Žatce: Hornová, Černovská – Šíbalová, L. Schneiderová, Vlčková, Havlová, K. Kuželová, Kolářová – Plecitá (12), Bartoňová (4), V. Solčaniová, Bilohuščinová (12), J. Janečková (3), L. Solčaniová