Plný bodový zisk mají v kapse z domácího dvojutkání národní házenkáři Šroubárny Žatec.

Jeden z vážných kandidátů na postup do první ligy je po čtyřech kolech na třetím místě za tři výhry.

Žatec nejprve přivítal Litohlavy, které ještě v minulé sezoně hrály první ligu. „Bohužel jsme měli ještě větší problémy se sestavou než minule, hodně nás trápí zranění. Přesto ale kluci od začátku duelu diktovali tempo hry, hráli s obrovským nasazením, dařilo se útoku i obraně,“ byl od úvodu střetnutí spokojený žatecký trenér Václav Havránek.

Soupeři poznali nejproduktivnější útok ligy

V poločase byl stav 17:13 pro Žatec. „Kolem desáté minuty druhé půle přišel náš výpadek, soupeř se dotáhl na rozdíl jediného gólu, ale to bylo vše, co jsme jim dovolili,“ řekl po vítězství 27:25 žatecký kouč, který hodně chválil celý tým, nad jehož výkon ještě vyčnívala hra Ondřeje Bayera.

Zatímco Litohlavy sestoupily, Osek do druhé ligy postoupil. Žatec měl před čtvrtým kolem s tímto týmem pasivní bilanci. „Naše sestava se ještě ztenčila o Bayera, který měl pracovní povinnosti, ale skvěle ho zaskočil Janák. Ten měl den předtím ještě teploty, proti Oseku už ale nastoupil a hrál, stejně jako celý tým, výborně,“ mohl po druhém domácím utkání opět jen chválit Havránek.

Žatec si totiž hned na začátku střetnutí vypracoval tříbrankový náskok, v poločase byl stav 14:11, a protože ani ve druhé půli hráči Šroubárny nepolevili, vyhráli nakonec 24:20. Nejlepším střelcem Žatce byl v obou dnech Jakub Hradiský, do sítí Oseku a Litohlav zaznamenal 23 přesných zásahů.

Žatec – Litohlavy 27:25 (17:13)

Žatec – Osek 24:20 (14:11)

Sestava (branky) Žatce: Horník – Beldík, Lučan, Pavlas, P. Nociar – Bayer (8), Antol (13), Janák (7), Hradiský (23)