Vždy, když prvoligovým národním házenkářkám Žatce v sestavě chybí Zdeňka Bilohuščinová, záchranářka, která už vlastně ukončila kariéru a „jen vypomáhá“, má to Šroubárna se získáváním bodů hodně složité. Po čtyřech kolech jí patří v tabulce osmé místo.

Na svém kontě mají ženy Žatce body za výhry nad Blovicemi a Studénkou, naopak ztratily v Přešticích a s Rokytnicí. „Že bych byl úplně spokojený, to se říct nedá. S Rokytnicící i Přešticemi jsme mohli uhrát lepší výsledek, prozatím ale máme trochu rezervy v útoku, neproměňujeme šance. Po problémech se sestavou, které nás v úvodu provázejí, ale nejsem ani nespokojený, tyto čtyři body budou letos hodně důležité, budeme potřebovat každý zisk,“ hodnotí po úvodních kolech své svěřenkyně trenér Šroubárny Josef Popelka.

Optimističtěji vidí dva plné bodové zisky kapitánka prvoligového týmu Miluše Plecitá. „Určitě spokojenost. Letos musíme povinně bodovat proti týmům Blovic, Bakova, Božkova, proti těm slabším. Jakékoli další body budou velkým plusem,“ uvědomuje si střelkyně.

Trenér i kapitánka vědí, že bez zraněné Wüstové a s jen občasnou výpomocí Bilohuščinové, to bude mít Žatec složité. Cílem je střed tabulky, hlavně se Šroubárna chce vyhnout sestupovým starostem. „Hodně nás mrzí prohra s Rokytnicí, většinou hrajeme vyrovnaně, tentokrát ale náš tým tahal za kratší konec, navíc se nám opět přestala dařit střelba,“ ví Plecitá.

Bartoňová napravila chybu kapitánky a urvala výhru

Naopak potěšila branka v posledních okamžicích zápasu se Studénkou, když Edita Bartoňová trefila na 16:15 a zajistila tak Žatci druhou výhru. „Tenhle gól potěšil hodně. Zvlášť proto, že jsem předtím zkazila dva míče a trochu tím umožnila soupeři vyrovnat. Naštěstí mám skvělé spoluhráčky a Edita mou chybu napravila,“ usmívá se kapitánka.

Klíčové se v Žatci letos na podzim zdá být, zda přislíbí svou účast na utkáních Zdeňka Bilohuščinová. I když kvůli zdravotním potížím ukončila kariéru, slíbila, že v případě nouze Šroubárně letos ještě pomůže. A kvůli zraněním v útoku přišel telefonát od trenéra hned v úvodu, zatím nastoupila ve třech utkáních. A bylo to hodně znát, z týmu, který je rád za každý bod se rázem stává adept na vítězství, celý tým pak hraje jinak. „Zdena je velká posila, už pro psychiku nás všech, její výkony jsou pořád skvělé. Jiná je i strategie, Zdeňka je jistota. Pokud hraje, jde se pokaždé na vítězství, když není, snažíme se držet krok se soupeřem, oťukáváme se, zjišťujeme, jaké jsou naše možnosti. Se Zdeňkou si rozumíme, hrajeme spolu léta, vyhovuje nám to. Mladší hráčky ještě potřebují získat zkušenosti, vyhrát se, ještě se trochu poznáváme a sehráváme. Věřím, že to ale bude v budoucnu fungovat a liga bude v Žatci pokračovat. Musíme být trpěliví,“ chválí svou dlouholetou spoluhráčku Miluše Plecitá.