Bez větších problémů přehrála Šroubárna Žatec ve svém posledním letošním domácím utkání ve druhé lize mužů tým Záluží.

Diváky nadchly zákroky brankáře Štěpána Horníka, jehož kouzlo budou žatečtí národní házenkáři potřebovat i v závěrečném dvojutkání v Ejpovicích a hlavně proti vedoucímu Tymákovu.

Žatec je prozatím ve II. lize druhý. A k posledním letošním duelům, které hodně napoví o tom, kdo bude mít šanci postoupit do nejvyšší souteže, zajíždí právě na půdu pátých Ejpovic a prvního Tymákova. Do první ligy přitom postupuje jen první celek. „Pokud si chceme zachovat naději na postup, musíme si napravit reputaci z minulé sezony z těchto utkání a obě vyhrát,“ ví Václav Havránek, trenér Žatce.

Šroubárna má v průběžné tabulce po devíti odehraných kolech 14 bodů za sedm výher a dvě prohry. První soupeř, Ejpovice, má pět výher a čtyři porážky a patří mu pátá příčka. Tymákov je zatím suverénní, všech devět utkání vyhrál a má 18 bodů. Podobnou sérii měl ale v minulé sezoně na podzim i Žatec, dlouho byl jasným lídrem druholigové tabulky, na jaře ale zaváhal a nakonec nepostoupil. V této sezoně bude chtít jistě napodobit své soupeře a dvoubodový náskok Tymákova smazat. „Určitě se o postup pokusíme, máme to rozehrané dobře, uvidíme ale jak to půjde,“ nechce předbíhat Havránek.

V prozatím posledním duelu, doma se Zálužím, jeho svěřenci nezaváhali. V úvodních čtyřech minutách se sice s hosty Žatec přetahoval o vedení, od páté ale už nepustil Záluží do vedení ani jednou. V poločase byl stav 15:11 pro Žatec, po přestávce soupeř ještě zkusil dotáhnout, ale Žatečtí si díky dobře fungující obraně a produktivnímu útoku nenechali vítězství 27:24 vzít. „Moc nám pomohlo několik výborných zákroků brankáře Štěpána Horníka a celé obrany,“ hodnotil po utkání žatecký trenér.

Žatec – Záluží 27:24 (15:11)

Sestava (branky) Žatce: Š. Horník – Beldík, Lučan, Pavlas, P. Nociar, M. Popelka – Bayer,Antol (3), Janák (2) , Hradiský (11), P. Sýkora (10), T. Sýkora (1). Trenér Václav Havránek.