V nejsilnějším možném složení nastoupil žatecký útok proti Božkovu v posledním letošním domácím utkání I. ligy národní házené.

Povinné vítězství ženy Šroubárny vybojovaly, kdo čekal střelecký koncert byl ale zklamán.

V žateckém útoku se už po zranění rozehrává Lenka Wüstová, proti poslednímu celku tabulky se v sestavě objevila také Zdeňka Bilohuščinová. Kompletní první útok, tak jak jej známe z minulých let, jasně přehrával hostující hráčky už od úvodních minut, střelecky se ale Žatci příliš nedařilo.

Šroubárna v poločase vedla 7:4, šance dostávaly proti viditelně slabšímu Božkovu i mladší hráčky. Obraz hry se ve druhé půli příliš nezměnil. Žatecké házenkářky zkoušely různé druhy kombinací, střel ale nebylo mnoho, a tak Žatec sice zvítězil s přehledem 12:7, mnohými očekávané střelecké hody se ale nekonaly.

Šroubárnu čekají letos v první lize ještě tři utkání, proti Dobrušce, Krčínu a Tymákovu, které jsou na prvních třech místech tabulky.

Žatec – Božkov 12:7 (7:4)

Sestava (branky) Žatce: Černovská – Havlová, Schneiderová, Vlčková, Kolářová, K. Kuželová – Pospíchalová, Plecitá (3), Wüstová (4), J. Janečková (3), Bilohuščinová (2)