S plány na nejlépe dvě vítězství, a tím pádem také útok ze druhého místa na vedoucí Tymákov, odjížděli žatečtí národní házenkáři na poslední dvoukolo druhé ligy. Přijeli ale bez jediného bodu a přezimují tak na čtvrtém místě tabulky, na lídra soutěže už ztrácejí osm bodů.

Žatec se netají tím, že by rád ze druhé ligy výš. Loni Šroubárně postup utekl jen těsně a v samotném závěru soutěže, také letos na podzim měl tým trenéra Havránka našlápnuto dobře. Stejně jako celý podzim, ani v posledním dvojzápase se ale Žatci nevyhnula zranění a po dvou ztrátách bude jarní atak na nejvyšší příčky hodně obtížný.

„Zraněními prolezlá sezona nás dohnala i teď. Už v sobotu se zranil Pavel Sýkora, ten nemohl hrát vůbec, a nepříjemné zranění stehna potkalo i Zdeňka Beldíka v obraně,“ kroutí hlavou Václav Havránek, kterému prakticky celý podzim chybí kapitán Dan Nociar. I další hráči základního kádru měli na podzim problémy.

„Vlastně není v týmu snad nikdo, kdo by neměl zdravotní trable,“ mrzí trenéra. Proti Ejpovicím nezačal Žatec špatně, za stálého deště se oba týmy tahaly o vedení a v poločase byl stav 8:8. „Ve druhé půli jsme šli dokonce o dvě branky do vedení, pak ale přišlo zranění Pavla Sýkory a náš útok byl bezzubý. Domácí toho dokonale využili a zvítězili 15:12,“ viděl první víkendový duel proti pátému celku tabulky Havránek. Proti lídrovi soutěže a neporaženému Tymákovu chyběli, kromě zraněných, také dorostenci, kteří museli plnit povinnosti ve své kategorii.

„Bohužel, utkání nám vůbec nevyšlo. Útok zahazoval jeden balon za druhým, obrana byla hodně přetěžovaná a i když dokázala hodně míčů získat, naši útočníci to nedokázali zúročit. Při neplodnosti našeho útoku byl poločas hrozivých 6:15,“ popsal duel proti prvnímu celku druhé ligy žatecký kouč.

Po přestávce se hra žateckých národního házenkářů zlepšila, dokonce druhou část vyhráli 10:8. Na celkové vítězství to už ale nestačilo a Tymákov zvítězil 23:16. Šroubárna tak po dvou prohrách klesla ze druhé příčky na čtvrtou, po podzimu má na svém kontě čtrnáct bodů.

„Jsme v horní polovině tabulky, je to dobrý start do jara,“ zůstává optimistou Václav Havránek, jehož svěřenci sedmkrát vyhráli a čtyřikrát odešli poraženi.

První je v tabulce Tymákov, který uhájil neporazitelnost a po jedenácti kolech tak má dvaadvacet bodů. Druhé jsou Litohlavy se šestnácti body a třetí Podlázky, ty mají stejný zisk jako Žatec, který to při své cestě za vysněným postupem bude mít po zaváhání obrovsky složité.

Ejpovice – Žatec 15:12 (8:8)

Tymákov – Žatec 23:16 (15:6)

Sestava (branky) Žatce: Horník – Beldík, Lučan, Pavlas, P. Nociar, M. Popelka – Antol (9), Janák, Hradiský (11), P. Sýkora (5), T. Sýkora (3)