Před jarní částí druhé ligy se na turnaji v Přešticích naposledy představili žatečtí národní házenkáři. V nekompletní sestavě a proti prvoligovým týmům se Šroubárně výsledkově příliš nedařilo.

Dva týdny před zahájením mistrovské soutěže vyrazila Šroubárna Žatec na kvalitně obsazený turnaj, kde kromě domácích hrály i další týmy z první ligy – Příchovice a Nýřany, na turnaji si zahrál také lídr druholigové tabulky Tymákov. „Bohužel se nám opět nepodařilo poskládat kompletní tým. Chyběli hlavně základní pilíř obrany Jára Lučan a mladý Michal Janák. Pojmuli jsme ale tento turnaj jako poslední příprav, a tak prostor dostali všichni, aby mohli ukázat, jak jsou na sezonu připraveni,“ uvedl žatecký trenér Václav Havránek.

Žatec začal na tunaji s Příchovicemi a po poločase 5:6 prohrál nakonec i celý duel 12:15. Podle představ se nedařilo ani proti Nýřanům. I když hráči Šroubárny v poločase vedli 5:4, nedokázali zápas dotáhnot do vítězného konce a podlehli 7:9. „Bohužel, právě v těchto utkáních se ukazovala podstatně větší zkušenost prvoligových týmů. I když se nám ale nepodařilo vyhrát, jsou to pro nás cenné zkušenosti,“ hodnotil průběh turnaje Havránek.

I v dalším duelu, proti Přešticím, jeho svěřenci vedli 4:3 po první části hry, konečné skore ale bylo lichotivější opět pro soupeře. Žatec prohrál o jedinou branku – 8:9. V posledním duelu pak zvítězil Tymákov 16:12, po poločase 10:5.

„Skončili jsme sice na turnaji poslední, ale odevzdali jsme maximum. S výsledky samozřejmě spokojení nejsme, s výkony ale ano, všechno to byli soupeři z vyšší soutěže nebo lídr tabulky druhé ligy,“ dodal žatecký trenér.

Sestava (branky) Žatce na turnaji: Horník – Beldík, Pavlas, P. Nociar, Popelka, P. Sýkora (22), Hradiský (12), Bayer (2), T. Sýkora (3)