Z Božkova, který je v první lize poslední, se body čekaly. Ženy Žatce ale opět dokázaly, že se jim v jarní části první ligy nedaří. Místo jistoty play off tak teď budou o účast ještě bojovat v dramatickém závěru.

Pořádně si ženy Šroubárny zkomplikovaly postup. O jedinou branku podlehly Božkovu, který dokonale využil výhodu domácího přírodního povrchu, který žateckým ženám nevyhovuje. Ve velmi vyrovnaném zápase se družstva tahala o každý míč, v poločase byl stav 5:5.

Ani ve druhé části se Žatec nemohl dostat do tempa a nedařilo se opět ani střelkyním, o čemž svědčí i pouhých deset vstřelených branek. V závěru byly šťastnější domácí hráčky, o již zmíněnou jedinou branku. Nejvíce branek dokázala nastřílet Lenka Wüstová, ani jejích šest ale není její běžnou „porcí“.

Národní házenkářky Žatce jsou i po porážce od Božkova sice na osmém místě tabulky a právě osmá příčka je poslední zaručující účast v play off. Studénka ale ztrácí jen dva body a v závěrečných dvou duelech bude o vysněné play off jistě bojovat. Žatec bude mít pozici o to těžší, že nastoupí proti dvěma nejlepším celkům soutěže, které navíc určitě zápasy nevypustí, hrají totiž ještě o konečné první místo po základní části, a tím také o lepší výchozí pozici do nadstavbové části.

V sobotu 21. května hostí Žatec od 14.30 hodin Dobrušku, v neděli pak od 9.30 hodin Krčín.

Božkov – Žatec 11:10 (5:5)


Sestava (branky) Žatce: Černovská – Havlová, Vlčková, Schneiderová, Vlahová – Išlerová, Pospíchalová (3), Wüstová (6), Ž. Kuželová, Čítková (1). Trenér Josef Popelka