Sice ve finále Českého poháru v národní házené hráčky oslabené Šroubárny Žatec nezazářily, přesto jsou hodně spokojené. „Vždyť už účast ve finále byla obrovským úspěchem,“ vysvětluje trenér Josef Popelka.

Prvoligové ženy Žatce navíc odjížděly k vyvrcholení poháru, do jehož finále se trochu překvapivě v zimní přestávce kvalifikovaly, bez dvou hráček základního kádru. Chyběly nemocné Wüstová a Zimová. „Bylo to znát především v útoku, kde se střídaly jen čtyři hráčky. Navíc ve druhém utkání se ještě zranila Janečková a útok dohrával jen ve třech,“ litovala Miluše Plecitá, zkušená hráčka, která se do týmu pomalu vrací po plnění mateřských povinností. A vrací se právě včas, na vyvrcholení poháru a hlavně před startem první ligy.

V prvním utkání Žatec jasně podlehl Tymákovu 12:26, ve druhém Dobrušce 9:17, a tak až třetí duel byl ze strany Žatce vyrovnaný. Po poločase 4:5 ale i v posledním vystoupení Žatec nakonec prohrál, tentokrát 14:16 s Krčínem. „Celkově náš celek obsadil čtvrté místo. Bohužel, ani v posledním vyrovnaném duelu jsme nedokázali problémy v útoku,“ hodnotila Plecitá.

Vyhrála Dobruška

Český pohár nakonec vyhrály hráčky Dobrušky. 

Při absenci nejlepší střelkyně Wüstové se nejvíce na gólech Žatce podílela Čítková, která zaznamenala 17 přesných zásahů. Deset branek přidala Bartoňová, pět Plecitá atři mladičká Janečková.

Velkou radost pak měla při slavnostním vyhlašování Lucie Vlčková, jenž byla vyhlášena nejlepší obránkyní turnaje. Její forma je příslibem před blížící se jarní částí první ligy. Ta startuje už v sobotu, devátý Žatec zajíždí na půdu jedenáctého Božkova. Národní házenkářky Šroubárny by potřebovaly bodovat, aby se jejich situace v tabulce uklidnila.

Žatec - Tymákov 12:26

Žatec - Dobruška 9:17

Žatec - Krčín 14:16

Sestava (branky) Žatce: Černovská, K. Hornová - Šíbalová, Vlčková, L. Schneiderová, K. Kuželová Janečková (3), Čítková (17), E. Bartoňová (10), Plecitá (5)