Desátý Božkov s posledním přírodním hřištěm v ženské první lize přivítal při jarní premiéře žatecké národní házenkářky. Podle tabulky lepší hosté ale nakonec v chladném počasí bod v Božkově nechali, Žatci patří prozatím osmá příčka.

V úvodu utkání měly navrch domácí národní házenkářky, Božkov si vypracoval až tříbrankové vedení. „Díky podpoře brankařky Hornové a oživení, které do útočných řad vnesla mladá hostující Trebulová, se nám ale podařilo náskok do poločasu smazat,“ viděla první poločas zkušená Miluše Plecitá

Druhá polovina jakoby se odehrávala podle stejného scénáře. Božkovu opět patřil úvod poločasu, znovu šel do vedení o tři branky a Šroubárna znovu dotahovala. V dramatickém závěru nakonec žatecké ženy dokázaly srovnat na 16:16, do tabulky si tak ale připsaly pouhý bod.

Žatec - Božkov 16:16 (8:8)

Sestava (branky) Žatce: Černovská, K. Hornová Zimová, Šíbalová, Vlčková, L. Schneiderová, K. Kuželová Trebulová (5), Čítková (5), Wüstová (4), Plecitá (2)

V tabulce první ligy tak Šroubárně patří po prvním jarním kole osmá příčka. Má devět bodů. Deváté Modřany mají jen o bod méně, sedmá Rokytnice má na kontě jedenáct bodů. V sobotu sehrají ženy Šroubárny první jarní domácí zápas, od 11.30 hodin uvítají první Tymákov. Pro fanoušky je připraven bohatý program celou sobotu i neděli, Šroubárna totiž v těchto dnech slaví 65 let od založení oddílu.