Ani velkolepé oslavy pětašedesáti let žatecké Šroubárny nepřibrzdily národní házenkářky Tymákova. První celek nejvyšší soutěže jasně přehrál domácí ženy, které favorizovanému celku stačily jen v první půli.

V duelu osmého s prvním se hned v úvodu ujaly vedení hostující národní házenkářky a už ho nepustily. V žatecké brance chyběly obě opory, nastoupit tak musela dorostenka Andrtová, výkonem ale rozhodně nezklamala.

Obrana Šroubárny měla po celé utkání s nejlepším celkem soutěže plné ruce práce, v první půli ale ještě dokázaly domácí hráčky pokaždé srovnat. Mezi sedmnáctou a pětadvacátou minutou první půle byl dokonce rozdíl jediné branky, vedení si ale hosté vždy udrželi. Na konci prvního poločasu Tymákov poprvé utekl domácím hráčkám, odpočívalo se za stavu 7:11.

Úvod druhé půle ale vůbec nevyšel žateckým střelkyním, šance si sice vytvářely, mířily ale buď mimo nebo do tyček tymákovské branky. V obraně se navíc zranila Vlčková. V desáté minutě druhé půle tak utekly hostující hráčky až na 16:8. Do konce zápasu v žateckém dresu dostával více prostoru druhý útok, Tymákov v útoku ale nepolevoval, a tak po závěrečném hvizdu svítil na tabuli stav 13:22.

Žatec - Tymákov 13:22 (7:11)

Sestava (branky) Žatce: Andrtová - Zimová, Vlčková, Schneiderová, Šíbalová, Kuželová Wüstová (3), Plecitá (2), Čítková (3), Bartoňová (3), Trebulová, Janečková (2). Trenér Josef Popelka