Ani nejvěrnější fanoušci Šroubárny nedoufali v tak lehký průběh utkání druhé ligy národní házené mezi Žatcem a Řevnicemi. Domácí zvítězili pohodlně 24:10. „S Řevnicemi přitom máme docela vyrovnanou bilanci, v žádném duelu není před jasný vítěz. Ani tentokrát to nebylo jiné, hosté dorazili v kompletní sestavě," byl po utkání trochu překvapený z lehkého průběhu Václav Havránek, vedoucí žateckého týmu.

Začátek střetnutí ale vyšel domácím na jedničku. Do jedenácté minuty se trefovali jen žatečtí střelci, hosté byli poprvé úspěšní až když domácí vedli už 5:0. „Nepřestávali jsme v aktivní hře, hostům se nedařilo snížit. Naopak, byli jsme pořád při střelecké chuti a navýšili poločasový náskok až na 14:6," potěšilo Havránka.

Chvála patří nejen obraně

Ve druhé půli pokračovali Žatečtí ve výborném výkonu, vyznamenával se jak útok, tak také obrana. Ta dovolila poprvé hostům ve druhé části skorovat až v 17. minutě, do té doby narostlo skore až na 20:6. Nakonec svítil na ukazateli výsledek 24:10. „Za výkon je potřeba chválit celý tým, ale přece jen chci vyzdvihnout obranu s brankářem Horníkem, kteří zaslouží absolutorium," chválí Havránek.

Žatec se po výhře posunul na šesté místo druholigové tabulky, má stejně bodů jako týmy před ním, na čtvrtého ztrácí jen bod. Pokud by tak v příštím duelu Šroubárna zvítězila, mohla by mocně klepat na vytouženou první čtyřku. Úkol to ale bude nesnadný, Šroubárna totiž změří síly v příštím kole s vedoucím celkem druholigové tabulky. Proti Čakovicím navíc nemůže nastoupit Lučan.

Žatec – Řevnice 24:10 (14:6)

Sestava (branky) Žatce: Š. Horník, M. Horník – Lučan, Beldík, P. Nociar, Pavlas – P. Sýkora (8), Hradiský (6), Janák (4) , D. Nociar (5), Antol (1)