Konec sezony zastihl žatecké národní házenkářky ve výborné formě. Také proto si mladý tým nakonec zahrál play off první ligy českého národního sportu, v posledních duelech totiž úspěšně sbíral body. Žatec sice vypadl hned v úvodním kole s prvním Tymákovem, špatný dojem ale určitě nezanechal. „S postupem do play off a celou sezonou je určitě spokojenost. Škoda, že jsme nepřekvapili Tymákov, byli jsme rozhodně důstojným soupeřem," chválí své svěřenkyně Josef Popelka, trenér Šroubárny.

Přes Tymákov, který ovládl základní část, jste nakonec nepřešli. Ale fanoušky jste nadchli, v domácím utkání jste je překvapivě pořádně potrápili.
Myslím, že jsme byli důstojným soupeřem. Škoda, že překvapení nakonec nevyšlo, ale děvčata sehrála dobré zápasy.

První duel i polovina druhého byly vyrovnané.
Ano, neztráceli jsme mnoho. Proměňovali jsme šance, obrana držela výborně. V závěru už jsme ale měli výpadek, góly už nám tam nepadaly.

S konečným osmým místem je ale asi nakonec spokojenost?
Určitě. S postupem do play off jsme spokojení, byl to náš cíl. Máme dost mladších hráček, potřebují získávat herní zkušenosti a ty z play off se nám mohou v příštích sezonách hodit.

Pojďme rozebrat jednotlivé posty. Žatec má velmi kvalitní brankařskou dvojici Černovská Hornová.
Obě se výborně doplňují. Je dobré mít takové dvě vyrovnané a vynikající brankařky.

Proslýchá se ale něco o odchodu Černovské.
Romana Černovská je u nás na hostování ze Spojů Praha. A její mateřský tým vyhrál oblastní přebor a chystá se na kvalifikaci o první ligu. Pokud postoupí, nebude už za nás moci nastupovat. Uvidíme, jak vše dopadne, pak budeme případně řešit náhradu, máme také kvalitní dorosteneckou brankářku Andrtovou.

Co obrana?
Obrana podávala výborné výkony celou sezonu, často nás podržela. Do širší nominice Čech se dostala Lucie Vlčková, to je dobré vysvědčení o kvalitách naší obrany.

Útok byl vždy ozdobou žatecké národní házené. Letos ale v některých utkáních působil nervozně, někdy zbytečně ztrácel.
Máte pravdu, útočnice někdy dělaly zbytečné chyby, které často pramení právě z menších herních zkušeností. Máme na čem pracovat, ale i náš útok je určitě velmi kvalitní.

Bavili jsme se o mladých hráčkách. Jak se je daří zabudovávat?
Talenty máme, například Solčaniovou, Kolářovou, Kuželovou. Bylo by určitě krátkozraké spoléhat jen na zkušené hráčky, mladé chceme zapojit co nejvíce. Je to ale někdy složité, děvčata přecházejí v tomto věku na jiné školy, mají maturity a podobné věci. Ale z této cesty nechceme ustupovat, určitě chceme dávat mladým šanci. Uvidíme třeba, jak se povede brankářce Andrtové, z Mostu je u nás dorostenka Trebulová, velkým talentem, který už pravidelně hraje první ligu je Jana Janečková.

Je tedy po sezoně, co dál, už spřádáte plány na příští ročník?
Zatím ještě lehce trénujeme, v červnu máme naplánovanou týmovou schůzku, rozloučení se sezonou. Máme předběžný příslib, že všechny hráčky budou pokračovat a to je hodně důležité. Věřím, že pokud zůstane kádr pohromadě, mohl by tým v příští sezoně poskočit v tabulce třeba výše.

Děkuji za rozhovor.