Jen se třemi muži z druholigového týmu se vydali na první přípravný turnaj v Dobřívi národní házenkáři Šroubárny Žatec. Poskládaný tým nakonec na prvoligová a druholigová mužstva nestačil. V Dobřívi se představilo šest týmů. Žatec, Hrádek, Ejpovice, Ferry team a Dobřív A a B.

„Dát dohromady tým v době dovolených a brigád se ukázalo jako nemožné, a tak jsme turnaj pojali hodně tréninkově. Z áčka jeli jen Dano Nociar, Michal Janák a Štěpán Horník. Ti vlastně doplnili naší starou gardu," přiblížil sestavu Václav Havránek ze Šroubárny Žatec.

V ostatních týmech nastoupilo množství hráčů z první a druhé ligy, diváci tak viděli kvalitní národní házenou. „Turnaj vyhrál Ferry team, který je tradičně složen z ligových hráčů a po několik let jejich umění zdobí turnaje v oblasti," hodnotil vítěze klání Havránek.

Žatec se umístil na čtvrté příčce. „Zvítězili jsme nad Ejpovicemi a Dobříví B. Na ostatní týmy naše obrana neměla šanci. Vždyť z pěti obránců dva nikdy házenou závodně nehráli, začali až za staré gardy a věkový průměr naší obrany se pohyboval někde kolem padesátky," usmívá se V. Havránek. Proti Hrádku a Dobřívi A prohrál Žatec o pár bodů, s Ferry teamem byla prohra jednoznačná. Ostrý start čeká Žatec v září.