Už den po Dočesné vstoupí do sezony ženy a muži Šroubárny Žatec. Oba týmy národních házenkářů začínají doma, čekají se body.

Ženy začnou v neděli 2. září v 10 hodin. Soupeřem jim bude v úvodu první ligy tým Blovic. Žatec v minulém ročníku skončil po základní části na osmém místě, v play off poté vypadl s prvním Tymákovem. Blovice byly po základní části až jedenácté.

Ženy Šroubárny by se měly na hřišti ukázat v hodně podobném složení jako v minulé sezoně, zpět už je po mateřských povinnostech Miluše Plecitá. Otazník visí nad postem brankařky.

Také v téměř totožné sestavě se představí druholigoví muži Šroubárny. Trenérem zůstává už uzdravený Dan Nociar, který dlouho chyběl kvůli vážným zdravotním potížím. Muži hrají v neděli od 11.30 hodin. Přivítají Vřeskovice, které v loňském ročníku druhé ligy skončily osmé. Šroubárna, hlavně díky výbornému jaru, skončila třetí. 

Také letos budou národní házenkáři Žatce patřit mezi jedny z favoritů soutěže. Jaká bude ale opravdu výkonnost obou týmů, si musí fanoušci počkat právě do neděle, muži ani ženy příliš přípravných duelů nesehráli. Další duely sehrají ženy venku ve velmi silném Tymákově, a pak dvakrát doma – s Hlinskem a Spoji Praha. Muži mají podobný program. Nejprve jedou do Raspenavy, pak doma přivítají Litohlavy a Osek u Rokycan.

Úvodní kolo národních házenkářů:

Ženy I. liga:
neděle 2. září od 10 hodin
Žatec – Blovice

Muži II. liga:
neděle 2. září od 11.30 hodin
Žatec – Vřeskovice