Dvakrát slavili fanoušci národní házené na úvod sezony. Doma byla Šroubárna úspěšná na sto procent, vyhráli muži i ženy.

První se divákům na úvod sezony představily prvoligové ženy. Proti Blovicím začaly dívky Žatce velmi dobře, už v šesté minutě vedly 4:1, když tři branky vstřelila Wüstová, která byla po letní přestávce evidentně „při chuti". Výborně se v první půli prezentovala obrana s brankářkou Hornovou. Ve dvacáté minutě už byl stav 8:3, a tak trenér Popelka dal příležitost celému kádru, včetně úplného nováčka. Mladičká Lenka Kuželová nastoupila v útoku s Bartoňovou a Trebulovou a dočkala se i premiérové branky.

Po poločase 10:4 dal Popelka ještě více šancí lavičce, více zkoušel různé útočné varianty i první útok, a tak se Blovice začaly dotahovat, Šroubárna ale náskok bezpečně udržela a nakonec se slavilo vítězství 16:11.

Drama až do konce

Na výhru žen chtěli navázat ve druhé lize také muži. Přivítali houževnaté Vřeskovice a od začátku duelu bylo jasné, že drama bude až do závěru. Hosté začali o něco lépe, Žatec se ale rychle vzpamatoval a prakticky celý první poločas byl ve znamení přetahování o jednu branku. Většinou ale dotahovali domácí. Krok drželi hlavně díky přesné střelbě Pavla Sýkory, ostatní začali sezonu trochu těžkopádně.

Na začátku druhého poločasu Žatec o dvě branky Vřeskovicím utekl a vedení už nepustil. V polovině druhé půle byl stav 21:18, čtyři minuty před koncem 24:21. Vítězství Šroubárny korunoval Pavel Sýkora nádherným obloučkem, který skončil za zády hostujícího brankáře. Do úniku ho přitom vyslal přesným pasem Štěpán Horník v žatecké brance.

Ženy I. liga:

Žatec - Blovice 16:11 (10:4)

Sestava Žatce: Hornová - Zimová, Šíbalová, Vlčková, Schneiderová, Kuželová - Plecitá, Wüstová, Čítková, Trebulová, L. Kuželová, Bartoňová

Muži II. liga:

Žatec - Vřeskovice 26:22 (14:14)

Sestava Žatce: Š. Horník, M. Horník - Beldík, Lučan, P. Nociar, Pavlas, Taraba - D. Nociar, P. Sýkora, Hradiský, Janák