Po výhře v prvním kole chtěly žatecké prvoligové národní házenkářky překvapit i proti silnému Tymákovu. Body Šroubárna nakonec ale nepřivezla, prohrála 15:18.

„Tým odjížděl bez brankařské jedničky Hornové a hostující útočnice Trebulové, v nekompletním složení bylo těžké bodovat," přiblížila sestavu zkušená Štěpánka Zimová. „První branku utkání daly naše útočnice, potom už jsme ale celý zápas jen dotahovaly. První půle vypadala velmi nadějně, až do stavu 6:6, zhruba v 16. minutě. Potom náš útok několikrát nezakončil a domácí hráčky odskočily až na poločasových 7:10," viděla Zimová.

Ve druhém poločase začal lépe Tymákov, žatecký útok pak ale stáhl na rozdíl „jen" dvou branek. „Víc nám ale Tymákov nedovolil a utkání dovedl do vítězného konce 18:15," dodala zkušená opora žatecké obrany. V žatecké brance dostala příležitost dorostenka Andrtová, která trenéra Popelku potěšila několika výbornými zákroky a jistým výkonem. Střelecky se nejvíce dařilo Bartoňové, která skorovala sedmkrát.

O víkendu se žatecké národní házenkářky představí dvakrát doma. V sobotu přivítají od 15 hodin Hlinsko. V neděli pak nováčka první ligy Spoje Praha, začátek je v deset hodin.

Tymákov - Žatec 18:15 (10:7)

Sestava a branky Žatce: Andrtová - Zimová, Vlčková, Schneiderová, Šíbalová, K. Kuželová - Plecitá, Čítková (5), Wustová (3), Bartoňová (7), L. Kuželová. Trenér Josef Popelka