Dvě výhry a jedinou prohru si připsaly ve čtvrtfinále Českého poháru v národní házené hráčky Žatce. Z turnaje z Čakovic si tak přivezly postup.

Do Čakovic bohužel musely žatecké hráčky odjet bez nejlepší střelkyně Potěšilové (dříve Wüstové) a obou brankářek. V brance tak musela zaskočit již neaktivní Bobková.

„K prvnímu utkání jsme nastoupili proti favorizovanému Chomutovu, a i když jsme kousek prvního poločasu vedli, brzy nás Chomutov přestřílel. V poločase Chomutov odskočil na 8:4 a ve druhé půli už si svůj náskok pohlídal a zápas dotáhl do vítězného konce 18:14," popsala úvodní klání zkušená Štěpánka Zimová.

Žatec - Chomutov 14:18 (4:8)

„Ve druhém zápase už jsme museli bodovat, pokud jsme chtěli pomýšlet na postup. Lépe začaly Modřany, neustále jsme dotahovali jedno až dvougólové manko. Téměř s poločasovým hvizdem se nám podařilo skóre srovnat na 8:8. Ve druhé půli se dařilo jak obraně, tak útoku, byli jsme to my, kdo diktoval tempo hry a odskočili jsme na dvě branky. Střelecky se velmi dařilo Monice Beldíkové, která sama nastřílela reprezentační brankařce Duškové devět branek z konečných čtrnácti. I proto jsme zápas dotáhli do vítězného konce v poměru 14:13," slavil Žatec první vítězství.

Žatec - Modřany 14:13 (8:8)

Do posledního zápasu vstupoval Žatec s vědomím, že proti Spojům musí získat alespoň bod, chce-li postoupit. „Do zápasu ale nastoupily lépe Spoje, v brance s naší bývalou kolegyní Romanou Černovskou, která naše útočnice dobře zná a v prvním poločase to bylo vidět. Prohrávali jsme 4:8. Ve druhé půli se nám však podařil parádní obrat, Jarka Bobková v bráně si vzpomněla na svá úspěšná léta a vytáhla pár parádních zákroků. Obrana šlapala téměř bezchybně a i útoku se začalo střelecky dařit. Nutno vyzdvihnout dvě branky mladičké Veroniky Žižkové, které v závěru hodně pomohly," pokračovala Štěpánka Zimová.

Ženy Šroubárny nakonec Spoje Praha porazily 13:11 a společně s Chomutovem postoupily do semifinále poháru. To se bude hrát 2. března v Žatci.

Žatec - Spoje Praha 13:11 (4:8)

Sestava (branky) Žatce: Bobková Zimová, Vlčková, Schneiderová, Šíbalová, K. Kuželová Plecitá (12), Beldíková (18), L. Kuželová (7), Bartoňová (2), Žižková (2)

Loni žatecké prvoligové národní házenkářky postoupily až do finále poháru, kde skončily čtvrté.