Domácí premiéra vyšla žateckým národním házenkářkám na jedničku. V nové sezoně mladý tým bez tradičních opor Plecité a Potěšilové bodoval ve druhém kole, obral o body Příchovice.

Nováček první ligy ale nebyl lehkým soupeřem, vždyť v prvním kole porazil Chomutov. „Do zápasu jsme vstoupili lépe. V útoku se na začátku zápasu střelecky opět dařilo Lence Kuželové, pár přesných zásahů přidala i Edita Bartoňová, kombinační hra nám vycházela, bylo znát, že obrana Příchovic není zrovna z nejsilnějších," viděla začátek duelu zkušená žatecká obránkyně Štěpánka Zimová.

V závěru první půle ale začaly Příchovice stahovat, do přestávky se skore ustálilo na 8:7 pro domácí.

„Ve druhém poločase se rozstřílely oba útoky, v tom našem předváděla svou parádní techniku zejména Monika Beldíková, Levorová se Švarcovou v dresu soupeře však také řádily a neustále dotahovaly náš malý náskok. Velké drama to bylo až do konce, kdy za nerozhodného stavu 19:19 rozhodčí nařídil trestný hod v poměrně ostrém úhlu. Chopila se ho Beldíková, která měla dobrý den a technickou střelou strhla vítězství na naší stranu," radovala se Zimová.

Ženy Šroubárny tak mají v tabulce první ligy po dvou kolech dva body za jedno vítězství a jednu porážku. V příštím kole zajíždějí do Hlinska.

Žatecký celek hlavně v útoku hodně omladil, v útoku se tuto sezonu neobjevují velmi zkušené střelkyně Plecitá a Potěšilová (dříve Wüstová). Trenér Popelka se snaží je zastoupit z vlastních zdrojů, například nadějnou Kuželovou, ale také přišla na hostování Lucie Nesnídalová ze Spojů Praha.