Těžké dvoukolo čekalo na žatecké národní házenkářky v první lize. Nejprve první Dobruška, a poté čtvrtý Krčín byly nad síly Šroubárny, která na jaře body nesbírá, v tabulce jí tak patří devátá příčka.

Žatec odjel bez brankařky Hornové a útočnic Bartoňové a Janečkové. Zápas v Dobrušce byl od prvních minut jednoznačnou záležitostí. Dobruška v současné době disponuje asi nejlepším ligovým útokem. Velmi jednoduchá, přitom maximálně efektivní házená.

Žatecká obrana, ač velmi zkušená, si tentokrát připadala jako na kolotoči. Útok Dobrušky dokázala zastavit až průtrž mračen s krupobitím na konci prvního poločasu. Po delší pauze se obraz hry, bohužel, nezměnil, počasí asi nejvíc svědčilo žatecké Renatě Jurkovičové, která dokázala Dobrušce vstřelit pět branek.

Po poločase 13:7 pro domácí a dlouhé pauze kvůli počasí zápas skončil za stavu 29:12.

Dobruška - Žatec 29:12 (13:7)

Sestava (branky) Žatce: Černovská, Andrtová - Zimová, Šíbalová, Vlčková, Schneiderová, K. Kuželová - Beldíková (3), Jurkovičová (5), Nesnídalová (2), L. Kuželová (2)

V Krčíně si Žatec, už za slunečného počasí, chtěl spravit náladu po přídělu v Dobrušce. Žatecká obrana byla ve formě a začátek utkání se povedl. Totéž se však dalo říci o obraně Krčína, branky na obou stranách přibývaly velmi pomalu. V poslední minutě poločasu byl stav 5:4 pro Krčín a Šroubárna měla míč, technickou chybou se o něj bohužel přiravila a krčínskému útoku se podařilo ještě do poločasu zvýšit na 6:4.

Do druhé půle nastoupil také lépe Krčín a svůj náskok pomalu navyšoval, když se žateckému útoku nedařilo překonat Marii Duškovou v brance domácích. I tento soupeř tak byl nad síly Žatce, Krčín vyhrál 15:10.

Krčín - Žatec 15:10 (6:4)

Sestava (branky) Žatce: Černovská, Andrtová - Zimová, Šíbalová, Vlčková, Schneiderová, K. Kuželová - Beldíková (6), Jurkovičová (2), L. Kuželová (2), Nesnídalová

Tabulku první ligy národní házené vede Dobruška, má 37 bodů. Druhý je Tymákov (34 bodů), Krčín, zatím poslední soupeř Žatce, je čtvrtý. Šroubárna má v tabulce osm bodů a patří jí deváté místo. Na osmé Hlinko už ztrácí devět bodů. Naopak desáté Blovice mají jen o bod méně, tedy sedm. Jedenáctá Studénka dokázala zatím nasbírat šest bodů, poslední Modřany jen čtyři.

Š. Havlová