První oslavu tří bodů v první lize prožili žatečtí národní házenkáři. Po devíti prohrách a jedné remíze v premiérové sezoně v nejvyšší soutěži porazila Šroubárna celek Brna.

Žatec - Rokytnice 10:18 (6:9)

Sestava (branky) Žatce: Š. Horník - M. Pavlas, V. Pavlas, Beldík, Fungáč, P. Nociar, Škabrada, Habr - P. Sýkora (6), Janák (1), Seifert, Antol, Kučera, P. Horník (3)

Žatec v domácím dvoukole nejprve narazil na Rokytnici. „Utkání bylo ze začátku velmi vyrovnané, oba týmy se prosazovaly pravidelně do stavu 3:3. Poté přišla část hry s technickými chybami na obou stranách, soupeř ale lépe zvládal mokrý balon, a tak odskočil na poločasových 6:9," popsal první část duelu žatecký Michal Janák.

Ve druhé půli se Žatec chtěl pokusit otočit nepříznivý stav, skutečnost ale byla taková, že naopak Rokytnice ještě více navýšila svůj náskok. „Nedařilo se nám prosazovat z krajů a pokračovalo trápení v útočné fázi. Soupeř hrál dál svou trpělivou a zkušenou hru a došel si pro vítězství 10:18," dodal Janák k utkání s Rokytnicí.

Žatec - Brno 19:12 (8:3)

Sestava (branky) Žatce: Š. Horník, Duda - M. Pavlas, V. Pavlas, Beldík, Fungáč, P. Nociar, Škabrada, Habr - P. Sýkora (7), Janák (5), Seifert, Hradiský (1), P. Horník (6)

Ani v duelu proti Brnu, které je v horní polovině tabulky, nebyl Žatec favoritem. Ale Šroubárna svého soupeře překvapila. „Utkání jsme začali velmi dobře, vedli jsme 2:0, poté sice přišlo pár technických chyb, soupeř srovnal, pak ale začalo představení naší obrany v čele se Štěpánem Horníkem, který uzavřel branku. Nám se navíc dařilo v útočné fázi, v poločase jsme vedli 8:3," viděl první část zápasu s Brnem Janák.

„Druhý poločas pokračoval podobně, soupeř se prosazoval hlavně z trestných hodů, ale my jsme v útoku dále hráli svou hru, vycházelo nám to. Utkání skončilo naší první prvoligovou výhrou 19:12," radoval se žatecký útočník.

Po jedenácti kolech má Žatec na svém kontě devět proher, jednu remízu a jednu výhru. V tabulce má tři body, stále je poslední, bodově se ale po výhře dotáhl na předposlední Studénku.