Ženy:

Tymákov - Žatec 29:12 (15:5)

Tabulka národní házenéDalší kolo prvoligové soutěže odehrály žatecké ženy v Tymákově v sestavě: brankářky K. Hornová a B. Andrtová, v obraně pak E. Šíbalová, K. Kuželová, M. Karasová a vypomohla R. Jurkovičová (1 branka v zápase), která druhý poločas odehrála též v útoku. V útoku dále nastoupily E. Bartoňová (3), R. Kremlíková (1), Z. Bilohuščínová (4) a Z. Duchková (3).

Nástup soupeřek byl raketový, v 15. minutě Žatec prohrával už 8:0. Žatci se nedařilo střelecky i z vyložených šancí a pak po několika neúspěšných útocích k tomu přispěla i nervozita v rozehrávce. Obrana sice získala několik míčů, ale na rozjetý útok v čele s Petrou Bendovou a Pavlou Šmídlovou to nestačilo.

Ve druhém poločase se Žatci začala dařit více kombinační hra a zlepšila se střelba útoku. Celkový výsledek pro soupeřky ale hovoří jasně o jejich převaze po celý zápas.

Tento víkend jedou žatecké házenkářky do Ostravy do Staré Vsi nad Ondřejnicí. Tam se utkají o sedmou příčku tabulky se soupeřem, který je zatím bez bodu jako Žatec.

Muži:

Rožmitál - Žatec 14:16 (5:7)

Tabulka národní házenéŽatec nastoupil v Rožmitále pod Třemšínem na Příbramsku, kterému se po několikaleté pauze podařilo opět postoupit do druhé ligy, na mokrém hřišti bez Pavla Nociara a Kuby Hradiského. Zápas přesto začali lépe hosté a vytvořili si mírný náskok. Domácí narazili především na skvěle chytajícího Štěpána Horníka a do koncovky se jim moc nechtělo.

V prvním poločase Žatec obdržel dvě červené karty, což mu naštěstí neubralo na výkonu a oslabení zkušeně uhrál bez ztráty vedení. Celý zápas udržoval minimálně dvoubrankové vedení a nebýt nepřesností v útočné fázi, tak by brankový rozdíl byl vyšší. Obrana i bez opory Pavla Nociara předvedla slušný výkon a v dobrém světle se předvedl i 16letý Jakub Seifert, který odehrál zhruba polovinu zápasu. Žatec obdržel celkem tři červené a čtyři žluté karty.

Sestava Žatce:
brankáři: Štěpán Horník, František Lukeš
obrana: Jakub Fungáč, Michal Pavlas, Václav Pavlas, Jakub Seifert, Jiří Habr
útok: Daniel Nociar 5, Pavel Sýkora 6, Michal Janák 5, Martin Mála, Dominik Gebert